środa, 30 listopada 2016

Ebook i czytelnictwo w sieci. Rezerwacja biletów lotniczych.


Dzisiejszego dnia uczyliśmy się jak zarezerwować i później zakupić  bilet lotniczy. Poniżej krótka instrukcja jak poradzić sobie z tym problemem.

l/ wpisujemy z jakiego lotniska chcemy wylecieć później dokąd lecimy, wpisujemy czy z przesiadką czy nie.
2/ szukamy jakie są promocje na te loty
3/ sprawdzamy na którym  miejscu chcemy siedzieć .
4/ jeżeli chcemy skorzystać z hotelu , samochodu też wszystko zaznaczamy
5/ wszystko akceptujemy i wpisujemy nasze dane i kupujemy bilet

Drugim tematem, jaki dziś poruszaliśmy były ebooki. 

Ebook (e-book, e-książka, książka elektroniczna, publikacja elektroniczna) to książka, której treść zapisana jest w formie elektronicznej. Jej odczytanie jest możliwe na urządzeniach komputerowych takich jak czytniki książek elektronicznych (e-czytniki), komputery, palmtopy, tablety czy telefony komórkowe typu smartfon. Nasze ebooki stanowią wierne odwzorowanie wersji papierowej książki. Posiadają okładkę, spis treści, ilustracje czy inne elementy  zawarte w oryginalnej wersji. W ebooku, w odróżnieniu od książki w wersji papierowej, można zmieniać wielkość i rodzaj czcionki, tło i formatowanie tekstu. W zależności od czytnika, którym dysponujemy, można w tekście również wyszukiwać strony i pojedyncze słowa, dodawać zakładki i wpisywać notatki do tekstu.

Sprawdzaliśmy jak wypożyczyć książki na tablet w programie Legimi. Ściągaliśmy również program sumatra pdf do odczytania ebooków.

http://www.dobreprogramy.pl/Sumatra-PDF,Program,Windows,22954.html
http://www.legimi.pl

Miłego dnia dla Wszystkich:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz