czwartek, 16 listopada 2017

Sterowniki i inne atrakcje


Na kolejnych warsztatach "wirtualnej kultury" znowu działo się. Uczestnicy najpierw musieli zaktualizować aż 18 sterowników za pomocą  "driver booster". Na stronie "dobre programy", kliknijcie tutaj: Driver booster dla Windows, można przeczytać, że

"Driver Booster to użyteczne i zarazem bezpłatne narzędzie (...) Jego głównym zadaniem jest dokładne skanowanie komputera i wykrywanie wszystkich przestarzałych sterowników do sprzętu. (...) Gdy już proces analizy komputera i zainstalowanych na nim sterowników zostanie zakończony, narzędzie wyświetla w głównym oknie listę wszystkich przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. "

Po zainstalowaniu nowych sterowników trzeba było przejść z języka angielskiego na polski. Poszukiwanie języka polskiego bardzo pochłonęło uczestników warsztatów (zobaczcie zdjęcia poniżej). Na szczęście mieli na to dostatecznie dużo sił, bo Zenon wszystkich karmił cukierkami.


Monika jeden z cukierków poniżej pokazuje. Siedzący obok niej Zbyszek jest czymś (kimś?) innym zajęty.  Ryszard zdążył cukierek już połknąć, a Zenon uśmiecha się bardzo zadowolony. Tylko Andrzej i Basia byli zbyt zajęci, żeby o cukierkach myśleć. Wiesia też cukierka od Zenona dostała (zobaczcie pierwsze zdjęcie powyżej). Krystyna też, ale tego na zdjęciach nie widać, bo ona wszystkie zdjęcia zrobiła - również te nocne Ostrowa Tumskiego. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.Przy okazji uczestnicy warsztatów zastosowali "advanced system care", który jest darmowym programem do utrzymania systemu Windows w "dobrej kondycji". Na stronach "dobre programy" można przeczytać to (kliknijcie tutaj: Advanced system care dla Windows):

"Program oferuje kilka modułów odpowiedzialnych za utrzymanie systemu Windows w dobrej kondycji. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik może skorzystać z automatycznej diagnozy, podczas której program wyszukuje oprogramowanie szpiegujące, naprawia rejestr, usuwa z komputera ślady naruszające prywatność, usuwa niepotrzebne pliki tymczasowe i błędne skróty, a także naprawia popularne problemy z Internetem. Użytkownik może samodzielnie zdecydować o tym, jakie elementy mają być sprawdzone."

Tak wyglądała pierwsza część warsztatów. Na drugiej części Krysia (pierwsza z prawej na pierwszym zdjęciu zbiorowym powyżej - obok Krysi siedzi Kazia) omówiła kolejne trzy punkty z ćwiczeń podsumowujących przygotowanych przez Andrzeja:
Krysia jako największą atrakcję Wrocławia wybrała nocne zwiedzanie Ostrowa Tumskiego (zobaczcie dwa pierwsze zdjęcia). Nic dziwnego, bo Ostrów Tumski jest na pierwszym miejscu na liście " Top 10", kliknijcie tutaj: Top 10, atrakcje we Wrocławiu:
 1. Ostrów Tumski
 2. Rynek
 3. Dzielnica Czterech Wyznań
 4. Pałac Królewski
 5. Gmach Główny Uniwersytetu
 6. Panorama Racławicka
 7. Hydropolis
 8. Hala Stulecia
 9. Park Szczytnicki
 10. ZOO.
Warto tę listą atrakcji Wrocławia porównać z listą atrakcji wybranych przez turystów niemieckich na stronach Tripadvisor, kliknijcie tutaj: Atrakcje Wrocławia według turystów niemieckich. Oto ta lista:
 1. Rynek
 2. Wrocławskie Krasnale
 3. Ostrów Tumski
 4. ZOO i Afrykarium
 5. Ratusz
 6. Panorama Racławicka
 7. Katedra
 8. Kolejkowo
 9. Fontanna Multimedialna
 10. Kościół św. Elżbiety.
Co myślicie o tych dwóch listach? Jak wygląda Wasza lista TOP 10?

O tym, co działo się na trzeciej części warsztatów, prowadzonej przez Marcina, napiszę innym razem.

Popowiczanka

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawie opisane warsztaty "Wirtualna Kultura" z dużym poczuciem humoru i dużą dawką informacji. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję. Cieszę się, że blog ma czytelników.

  Popowiczanka

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na kolejną relację, bo ta była niezwykle ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń