Wirtualna Kultura nie lubi nadmiaru propozycji. Zamiast tracić czas na zastanawianie się, co warto wybrać i dlaczego, decyduje się na to, co jako pierwsze rzuci się jej w oczy lub jej zaproponują. To dotyczy nawet wyboru dań w barach. Pierwsza myśl jest, jej zdaniem, najlepsza. Poniżej możecie obejrzeć kilka propozycji, ale ich kolejność jest losowo zmieniona, żeby Wam w głowach namącić!
Propozycja pierwsza. Teatr Układ Formalny. Premiera spektaklu „Dzień Ojca” w reżyserii Macieja Rabskiego odbędzie się 29 listopada 2024 roku w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39A.
- kliknijcie: Teatr Układ Formalny
Opis spektaklu:
"W tej wymuszonej przez pewne okoliczności autoterapii Konrad próbuje na nowo przyjrzeć się relacji ze swoim ojcem. Z pozoru nic ciekawego. Zwykła kochająca się polska, katolicka rodzina: ojciec, matka… i syn. No właśnie, Konrad nie bardzo dogaduje się ze swoim ojcem, nie mają ze sobą wspólnych tematów. Jednak życie potrafi zaskoczyć i to w dość nieoczekiwanych momentach.
Głównym elementem artystycznym, będącym scenicznym wyrazem dezintegracji osobowości Konrada, jest podróż od samego poczęcia do niechybnego końca. W tej emocjonującej, gorzkiej i zarazem zabawnej podróży Konrad zmierzy się z mitami i stereotypami na temat ojcostwa z pogranicza lat 90. i 2000.
Czy Konrad zdoła unieść ciężar prawdy na temat samego siebie? Czy pogodzi się z faktem, że stał się swoim ojcem?
„Dzień Ojca” to spektakl oparty na tekście Macieja Rabskiego pt. „Nieojciec.Niesyn” oraz na fragmentach tekstu Adama Michała Pietrzaka pt. „Projekt Ojciec”.
Szacowany czas trwania: 60 minut. Spektakl rekomendowany dla widzów od 15. roku życia.
Propozycja druga.
- Targi Dobry Design w Concordii Design na Wyspie Słodowej, 15-16 grudnia 2024, wstęp bezpłatny, kliknijcie: Targi Dobry design.
Może znajdziecie tam pomysły na bożonarodzeniowe prezenty. Targi jesienne będą 23 i 24 listopada 2024.
- kliknijcie: Bogiem a prawdą
"Hubert pracuje jako organista w dużym mieście w Polsce wschodniej. Wychowywał się w małej miejscowości na Podlasiu w rodzinie chrześcijańskiej. Jest bardzo głęboko wierzącym homoseksualistą. Jego rodzina domyśla się, jakiej jest orientacji, ale Hubert nigdy nie rozmawiał o tym wprost. Jego pracodawca – ksiądz – o niczym nie wie. Obecnie Hubert ma partnera, którego kocha. Próbuje ułożyć sobie życie, jednak – jak sam mówi – „tęskni za komunią”. Z perspektywy nauki kościoła, nie dostanie rozgrzeszenia – tylko dlatego, że jest gejem.
Spektakl „Bogiem a prawdą” to opowieść o determinacji w dążeniu do spokoju, którego nie da się osiągnąć. O próbie pogodzenia własnej natury z obowiązującymi zasadami w Kościele. O tragedii, która spotkała młodego chłopaka. Hubert przez większość swojego życia musiał ukrywać swoją tożsamość, zwalczał samego siebie bardzo długo – to opowieść o życiu w ciągłym dysonansie poznawczym. Natura ludzka jest jednak silniejsza niż wszystko inne...."
Spektakl „Bogiem a prawdą” to opowieść o determinacji w dążeniu do spokoju, którego nie da się osiągnąć. O próbie pogodzenia własnej natury z obowiązującymi zasadami w Kościele. O tragedii, która spotkała młodego chłopaka. Hubert przez większość swojego życia musiał ukrywać swoją tożsamość, zwalczał samego siebie bardzo długo – to opowieść o życiu w ciągłym dysonansie poznawczym. Natura ludzka jest jednak silniejsza niż wszystko inne...."
Propozycja czwarta. Teatr Polski w podziemiu "Jesień", 13-15 grudnia 2024, godz. 19, 140 minut, Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego
- kliknijcie: Jesień,
Wirtualna Kultura już to obejrzała, wrażeń moc, kliknijcie opis: Jesień w Grotowskim - wpis na blogu.
Propozycja piąta. Galeria Kruppa Art Foundation w Rynku.
Godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, czwartek: 12:00–18:00
piątek–niedziela: 11:00–20:00
wtorek: nieczynne
Wstęp: bilety w cenie 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
Tytułowe „Tropy” to trzy równoległe wystawy, dla których punktem wyjścia są powiązania między mapą, przestrzenią i pamięcią.- „Nazwa bez wystawy, wystawa bez nazwy” – wystawa z kolekcji Sylwii i Piotra Krupów, kuratorowana przez dzieci
- „Moja pamięć nie należy do mnie”
- „Koordynaty”
Propozycja szósta. Wrocławskie Centrum Kongresowe (obok Hali Stulecia), Targi włóczki, 7 grudnia 2024, bilety: 25 zł
Propozycja siódma. Dzień życzliwości we Wrocławiu 21 listopada 2024:
- kliknijcie: Dzień życzliwości - wydarzenia.
Uwaga. Jesienne widoki przysłała kiedyś Basia ze Swojczyc. Kliknijcie.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Wspaniałe propozycje! Dzięki!👍😘😘😘
OdpowiedzUsuńOprócz tego że wiele - to wszystkie fantastyczne. I... Krysienko, skrótowce do każdego z nich to super sprawa. Chciałoby się je wszystkie zobaczyć, doświadczyć, przeżyć...
OdpowiedzUsuńTo bardzo dobra rekomendacja tych artystycznych wydarzeń. Dzięki Krystyno, pozdrawiam serdecznie naszych mądrych i wiernych Czytelników Majka
Dziękuję Krysiu. Dzień życzliwości to najbliższy termin.Wybiore się do Concordia na Wyspę Słodkowski.pozdrawiam. Alicja.
OdpowiedzUsuńWyspa Słodowa.oczywiscie.
Usuń" Natura ludzka jest silniejsza niż wszystko inne" Ale to wszystko ciekawe. Dziękuję Pozdrawiam Seniorka
OdpowiedzUsuń