Wirtualna Kultura lubi swoją wersalkę, model z roku 1974 po renowacji. To leżąc na niej zanurza się w wirtualny świat w internecie. Ostatnio ogląda z opóźnieniem nagrania na Fb z Festiwalu Góry Literatury
- kliknijcie: Góry Literatury 2025 - Facebook,
- kliknijcie: Góry Literatury - program
- kliknijcie: Góry Literatury coraz większe - wpis na blogu.
Wczoraj jej uwagę przyciągnęło spotkanie autorskie poświęcone literaturze dziecięcej i jej roli w kształtowaniu "człowieka":
Wychowanie przez opowieść – o literaturze, która pomaga dorastać.
- kliknijcie: Nagranie rozmowy na Fb.
Na spotkaniu się cieszono, że literatura dziecięca awansowała - spotkanie było na głównej scenie festiwalowej w Zamku Sarny w niedzielę, 6 lipca 2025, o godz. 15:30.
Trójka rozmówcą była urocza. Oni z wdziękiem bronili swoich opinii, byli bardzo szczerzy. To urzekło Wirtualną Kulturę. Sami się przekonajcie klikając w link, jeśli jeszcze nagrania nie znacie.
Katarzyna Stoparczyk pytała rozmówców m.in., jakie książki z dzieciństwa odegrały w ich życiu ważną rolę. Odpowiedzi były różne. Wirtualna Kultura też nad odpowiedzią się zastanawiała i miała z tym kłopot. A jakie Wy książki z dzieciństwa uważacie za bardzo ważne?
Przy okazji spotkania WK się dowiedziała, że Ania z Zielonego Wzgórza znęcała się nad jakimś kotkiem. Chyba trzeba będzie jeszcze raz przeczytać Anię z Zielonego Wzgórza. Może książka nie spełnia wymagań, które teraz stawia się literaturze?
Dodatek. W środę, 9 lipca, godz. 15, będzie w Ludwikowicach Kłodzkich spotkanie autorskie z Urszulą Glensk w ramach Festiwalu Góry Literatury:
Urszula Glensk, Pinezka. Historie z granicy polsko-białoruskiej.
Z autorką rozmawia Katarzyna Byłów
(współorganizator: Wydawnictwo Czarne).
Krystyna - Wirtualna Kultura
Moimi pierwszymi książkami z dziecinstwa to były przygody koziołka matołka i małej myszki fiki miki.Kornela Makuszyńskiego.
OdpowiedzUsuńPamiętam tylko niektóre książki mojego dzieciństwa w latach 50 tych i 60 tych.
OdpowiedzUsuńNa pierwszym miejscu uplasowały się Baśnie H. CH Andersena z ilustracjami J. M. Szancera, Brzechwa dzieciom czy O krasnoludkach i sierotce Marysi M. Konopnickiej, potem - dekadę później - Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren, książki A. Fidlera, A. Bachdaja czy A. Szklarskiego, no i oczywiście K. May Winnetou. B.