czwartek, 26 marca 2026

Wirtualna Kultura zapowiada i poleca trzy teatry



SENSACJA. Teatr Pieśń Kozła wraca do Wrocławia! Na razie jest to owiane tajemnicą, szczegółów brak po za tym, że: 

"Nowe miejsce, nowa scena, nowe i dawno nie widziane spektakle. Ruszamy 1 października. Dwie wrocławskie premiery w tym roku jeszcze. Co kilka dni kolejne informacje odsłaniające OTWARCIE teatru".

Ta sensacyjna dla Wirtualnej Kultury wiadomość pojawiła się na Facebooku: 

Wirtualna Kultura ostatni raz o Pieśni Kozła pisała chyba w 2018 roku:
Ale ten czas szybko leci. Do tej pory pamięta, jak oczarował ją Tryptyk. Na portalu "gov.pl" Wirtualna Kultura przeczytała, że w lutym 2026 teatr Pieśń Kozła zadebiutował w Hongkongu: 
To jeszcze jedna sensacja.

☝☝☝Ostatnio Wirtualna Kultura bawiła się świetnie w innych teatrach:  

  • 24 marca 2026, Akademia Sztuk Teatralnych Wrocław, ul. Braniborska 10 (wejście jest też od ul. Legnickiej) kliknijcie: HUMAN,
Bardzo mile i pożytecznie spędzony czas.

☝☝☝Pocieszenie. Pierwszy i trzeci spektakl będziecie mogli obejrzeć we Wrocławiu:

  • "Gwiazdy tańczą na lodzie", 9 i 10 maja, godz. 18; 12-14 czerwca, godz. 19:30, kliknijcie: Teatr Układ Formalny, Bilety, bilety ulgowe 40 PLN
  • "HUMAN" , 15 kwietnia, godz. 13; 16 kwietnia, godz. 12,  kliknijcie:  AST, Repertuar oraz tutaj AST Bilety, bilety ulgowe 20 PLN.
Wirtualna Kultura nie wie, czy drugi spektakl będzie w Krakowie.

W międzyczasie można obejrzeć inne spektakle na Braniborskiej i Prądzyńskiego. Dużo się tam dzieje. Może zaintryguje Was współczesna Balladyna w wersji studentów Wydziału Lalkarskiego?  


☝☝☝Opisy spektakli ze stron organizatorów.

Wirtualna Kultura "Gwiazdy tańczą na głodzie" polecała już w styczniu 2026:
"Głód" niekoniecznie oznacza brak jedzenia. Brak dostępu do internetu może być gorszy do zniesienia.
   
Gwiazdy tańczą na głodzie. Siódemka uzależnionych patocelebrytów, wokalistek i aktorów offowych dostaje zaproszenie do nowatorskiego programu terapeutycznego, który pomoże im wyjść z nałogów. Po podpisaniu kontraktu uzależnieni zamieszkują w kamienicy, położonej w sercu wrocławskiego „Trójkąta Bermudzkiego”, gdzie spędzą miesiąc na odwyku, pracując pod okiem dr Darii Gorączko – pierwszej polskiej stresolożki.


☝☝☝Wirtualna Kultura żałuje, że tak rzadko polecała czytelnikom bloga spektakle Akademii Sztuk Teatralnych, filia we Wrocławiu. Ostatni raz chyba w styczniu 2025. Teraz to nadrabia.

Human. W odrealnionej, sennej rzeczywistości HUMAN spotyka wybitne grono naukowczyń i naukowców związanych z Wrocławiem (Breslau). W surrealistycznych odsłonach pojawią się, m.in., Max Born, Alois Alzheimer, Hanna i Ludwik Hirszfeldowie, Edyta Stein, Fritz Haber i Clara Immerwahr-Haber, Charles Proteus Steinmetz oraz Stanisław Tołpa. (...)

Spektakl przygotowany we współpracy z Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,  Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu  oraz  Wrocławskie Centrum Akademickie

 Z recenzji spektaklu HUMAN, która ukazał się na portalu "dla studenta"
Wirtualna Kultura dowiedziała się, że przedstawienie zagrane przez studentki i studentów Wydziału Lalkarskiego filii AST we Wrocławiu, zostało przygotowane z okazji 80-lecia Akademickiego Wrocławia. W tej wiadomości ucieszył ją szczególnie fakt, że w spektaklu wystąpili studentki i studenci Wydziału Lalkarskiego. Ona czuje się jakoś z tym wydziałem związana, bo trzy lata temu była na Dniu Otwartym tego wydziału:
Przedstawienie HUMAN mile ją zaskoczyło:
  • to właściwie jest musical, świetnie zaśpiewany,
  • choreografia super, szczególnie tango Hanny i Ludwika Hirszfeldów,
  • pomysł na sposób połączenia epizodów o poszczególnych bohaterach spektaklu bardzo ciekawy - daje dużo do myślenia, kliknijcie: HUMAN.  
"We śnie studentki humanistyki pojawia się NAUKA. Istota pozaludzka. Super Inteligencja. Osobliwość. Zawsze o krok przed ludzkością. Czasem inspiruje, czasem tylko obserwuje. Nie ocenia. Jest czystym potencjałem — to od nas zależy, czy stanie się siłą tworzenia, czy destrukcji. W odrealnionej, sennej rzeczywistości HUMAN spotyka wybitne grono naukowczyń i naukowców związanych z Wrocławiem (Breslau)".

☝☝☝Zanotujcie terminy, by nie przegapić tych przedstawień i kliknijcie na zdjęcie, które Ania zrobiła na Braniborskiej w trakcie długich braw.

Krystyna - Wirtualna Kultura   

4 komentarze:

  1. Pieśni Kozła. Jerzy Grotowski. Moja kochana Wirtualna Kultura bawi się świetnie.!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja dziękuję że jesteś. Teatr Układ Formalny. 9 go mają, będę. Seniorka..

    OdpowiedzUsuń
  3. Pieśń Kozła. Poprzedni wpis, źle mi się nacisnęło.. Pozdrawiam. Seniorka. Wrocławianka.

    OdpowiedzUsuń