Siedem propozycji kwietniowych:
Propozycja pierwsza. Spacer z cyklu "Spotkajmy się w mieście" organizowany przez Muzeum Architektury
- 11 kwietnia 2025, godz. 12, spacer po placu Kościuszki, zbiórka przy pomniku Bolesława Chrobrego (róg Podwala i Świdnickiej), kliknijcie: Spotkajmy się w mieście
„Fenomenalny. Zdzisław Beksiński” – oprowadzanie kuratorskie, Aleksandra Szwedo
Wystawa przygotowana w 20. rocznicę śmierci Zdzisława Beksińskiego prezentuje mniej znany, lecz niezwykle istotny aspekt twórczości artysty – fotografie tworzone przez niego w latach 50. i na początku lat 60. XX w. Jest też próbą osadzenia Beksińskiego w szerszym kontekście, w którym pojawia się nie tylko jako twórca „przerażający” i „mroczny”, ale także jako pionier i poszukiwacz nowych form wyrazu, walczący z ograniczeniami współczesnej fotografii.
Wstęp z biletem na wystawę czasową
Treści wrażliwe: nagość/erotyka, cierpienie/żałoba
Propozycja szósta. Kino Nowe Horyzonty, 13 kwietnia, godz. 17.
Pokaz specjalny filmu „Z wnętrza” oraz rozmowa o Zdzisławie Beksińskim. Prowadzenie: dr Adam Sobota i Aleksandra Szwedo.
Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Fenomenalny. Zdzisław Beksiński” przygotowanej w 20. rocznicę śmierci artysty, jest projekcja filmu w reż. Cezarego Grzesiuka, Tomasza Szwana i Krystiana Kamińskiego z 2019 r., na który złożyły się zapisy wideo prowadzone w latach 1987–1997 przez Zdzisława Beksińskiego. Dokumentował on życie rodzinne i proces powstawania swoich obrazów, a materiały z tego okresu stały się nie tylko wideodziennikiem, lecz także kroniką przemian w Polsce po upadku komunizmu.
W epoce baroku teatr odgrywał kluczową i fundamentalną rolę w życiu kulturalnym. Na każdym dworze europejskim (książęcym, królewskim czy cesarskim) odbywały się regularne spektakle teatralne i operowe. Do ich wykonywania były potrzebne odrębne budynki lub odpowiednio przystosowane wnętrza pałacu.
- kliknijcie: Wrocław na weekend 11-13 kwietnia 2025.
- kliknijcie: Klub Aktywnych Kobiet.
Propozycje? super....
OdpowiedzUsuńNie wiadomo co wybrać, najlepiej każdą, o ile tylko ktoś może i ma tak dyspozycyjny czas na nie.
Najważniejsze że jest z czego wypierać. Dziękuję Krysiu i pozdrawiam Majka
No coś pięknego. Dziękuję z całego serca.. ❤️
OdpowiedzUsuńKrysiu, genialnie!
OdpowiedzUsuń👍🤝👋🌻
OdpowiedzUsuńByłam w muzeum na ciekawym wykładzie o teatrach barokowych - jeszcze wspanialsza wizualizacja. Obejrzałam też kolekcję modową. Z.
OdpowiedzUsuń