niedziela, 27 czerwca 2021

Dlaczego tam nie byliście?

Po pytaniu "Czy tam będziecie" wypada zapytać "Dlaczego tam nie byliście?" (kliknijcie: Czy tam będziecie?). Wirtualna Kultura na pl. Wolności przy Narodowym Forum Muzyki na sobotniej Wielkiej Potańcówce wypatrzyła tylko Krysię, Tereskę i Lecha z Ołbina oraz Andrzeja znanego jej z wycieczek organizowanych przez Jadzię i Irka (kliknijcie na pierwsze zdjęcie poniżej). 
Do tej listy zwolenników międzypokoleniowej potańcówki trzeba doliczyć młodzież z Ołbina, która uczyła innych (skutecznie) tańca a la gimnastyka lędźwiowej części kręgosłupa. To oni są na drugim zdjęciu poniżej, kliknijcie.


Z kondycją Wirtualnej Kultury nie jest dobrze. Dlatego nie wytrzymała na "parkiecie" do momentu, gdy prezydent Wrocławia rozpoczął transmisję na żywo na swoim koncie na Facebooku:

W ten sposób straciła okazję na wspólne zdjęcie z Prezydentem. Załapała się tylko na obiektyw aparatu dziennikarza z wrocławskiej Gazety Wyborczej (szukajcie zdjęć w internecie) i Lecha - to zdjęcie jest obok. Na zdjęciu widać, że wahała się, czy wejść na teren potańcówki. Musiała się upewnić, że to nie jest ani jazz ani disco polo.  

Być może więcej zdjęć z potańcówki będzie na koncie Wrocławskiego Forum Osiedlowego - może nawet film:

Warto tam zaglądać, by zobaczyć co dzieje się na osiedlach.

Przed tańcami Wirtualna Kultura pomyliła azymuty i zamiast dotrzeć do Parku Południowego na Waligóriadę, wylądowała na dachu wielkiego budynku w rejonie ulicy Legnickiej i na linie zjechała na czwarte piętro do Przestrzeni Trzeciego Wieku, gdzie akurat był koncert swingowy z Nowego Orleanu. To muzyka była z Nowego Orleanu. Grał jakiś polski zespół, który zapomniał podać (???) swoją nazwę. Może Wy znacie ten zespół. Oto zdjęcie zrobione przez Jurka z Nowego Dworu (na koncercie Wirtualna Kultura rozpoznała też seniorów ze Szczepina)


Swing ożywił seniorów, którzy oklaskami zachęcali muzyków do bisów.


Po muzyce z Nowego Orleanu Wirtualna Kultura udała się do Rynku - w towarzystwie koleżanki z Nadodrza - na kawę i festiwal jazzowy. Wrocław to bardzo rozrywkowe miasto.


A jak Wy bawiliście się na niedzielnym koncercie w Parku im. Tołpy? Wirtualna Kultura nie dotarła tam, bo w niedzielę była na Festiwalu "Teatru na Faktach", Paragraf/Artykuł, bo chciała na żywo zobaczyć Bognę Bartosz i Ilonę Zakowicz "w akcji". Relacja wkrótce. Na razie sami zobaczcie na Facebooku, co na festiwalu się działo:

Dodatek. Jurek zadzwonił z  Nowego Dworu i podał nazwę zespołu: Gawroński/Zarecki Ensamble tribute to New Orleans. 

Andrzej był też na Waligóriadzie - to potwierdzają przysłane przez Niego zdjęcia:Krystyna - Wirtualna Kultura


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz