środa, 23 czerwca 2021

Spotkajmy się na wystawie w Pafawagu

Super wiadomość!!! Jest dodatkowy termin spaceru po Pafawagu i zwiedzania wystawy (przeglądu) Sztuki Współczesnej Survival. Miejsca na pierwszy termin zniknęły błyskawicznie  (obowiązywały zapisy). 

Propozycja Ewy Pluty z Fundacji Art Transparent i Muzeum Miejskiego Wrocławia to był strzał w dziesiątkę. Na szczęście jest drugi termin, szczegóły w mailu od Ewy Pluty: 

Szanowni Państwo,

ponieważ oprowadzanie dla Seniorów w ramach Przeglądu Sztuki Survival cieszy się ogromnym powodzeniem i miejsca na nie skończyły się praktycznie w jeden dzień, postanowiliśmy zaplanować jeszcze jeden termin tego oprowadzania. Zapraszamy we wtorek 29 czerwca o godzinie 17.00. Po dłuższej przerwie spotkamy się w wyjątkowym miejscu, które zdecydowanie nie kojarzy się ze sztuką - w dawnej fabryce taboru kolejowego PAFAWAG.

W tym roku 19. edycja Przeglądu Sztuki Współczesnej Survival odbędzie się w dawnej kotłowni tego największego na terenie Wrocławia zakładu przemysłowego. Nasz spacer zaczniemy od poznania niezwykłej historii PAFAWAGU (do 1945 roku Linke - Hoffmann Werke), a następnie wspólnie obejrzymy wystawę ponad 30 prac artystycznych pod hasłem "Nigdzie stąd nie pojedziecie". 

Jak zawsze na Survivalu prezentowane są prace w dużej mierze powstałe specjalnie na to wydarzenie, wykonane w różnych technikach od malarstwa, tkaniny po wideo art i prace dźwiękowe. Artyści komentują w nich bieżące wydarzenia, także te związane z sytuacją pandemiczną. Survival to również okazja by zobaczyć wnętrza na co dzień niedostępne dla publiczności jak właśnie monumentalną przestrzeń dawnej kotłowni zakładowej.

Z powodu obecnej sytuacji na spacer obowiązują zapisy. Można ich dokonać pisząc na mojego maila e.pluta@arttransparent.org lub zadzwonić do mnie ( 601 35 99 23).

Spotykamy się 29 czerwca (wtorek), o godzinie 17.00 pod budynkiem Dozamelu - ul. Fabryczna 10.

Dojazd autobusami linii 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149, 206, 246, 609 (przystanek Dolnośląska Szkoła Wyższa) lub tramwajem 23 (przystanek Wrocławski Park Przemysłowy)

Spacer potrwa około 1,5 godziny, wstęp jest wolny

Będzie mi bardzo miło spędzić z Państwem ten czas w otoczeniu historycznej zabudowy przemysłowej i sztuki najnowszej.

Pozdrawiam
Ewa Pluta
Fundacja Art Transparent / Muzeum Miejskiego Wrocławia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz