wtorek, 22 czerwca 2021

Wieści od Olgi i nie tylko

Olga Szelc jest bardzo aktywną znajomą Wirtualnej Kultury na Facebooku. Dzięki temu Wirtualna Kultura wie na bieżąco, jak przebiega zbieranie materiałów do książki o kobietach Kalamburu, z jakimi bohaterkami przyszłej książki udało się Oldze już porozmawiać. Sami posłuchajcie Olgi:

i jeszcze raz zajrzyjcie do wpisu na blogu:

Olga nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Ostatnio była w Parku im. Staszica i uwieczniła na zdjęciach poczynania plenerowego teatru:
Jeszcze macie szanse sami teatr zobaczyć w kolejne niedziele o godzinie 18:
 • 27 czerwca 2021 - Park Tarnogajski, dojazd od ul. Bogedaina.
 • 4 lipca 2021 - Park Na Niskich Łąkach, dojazd od ul. Na Niskich Łąkach, lub od ul. Żabia Ścieżka.
 • 11 lipca 2021 - Park Tołpy, polana w okolicach kontenera ESK, wjazd od ul. Nowowiejskiej.


Mimo że rok szkolny dla seniorów się skończył, Wirtualna Kultura "internetowej ławki szkolnej" jeszcze nie opuściła. Do końca lipca będzie brała udział z CUDzie:
Zajęcia z Bogną Bartosz i Iloną Zakowicz z CUDu są online na Skypie, z Eweliną Seklecką na żywo. Jeszcze możecie się zapisać. Na pierwszych zajęciach z Iloną przydał się Wirtualnej Kulturze trening z Anią Jurkowską w Żółtym Parasolu:
Na zajęciach z Iloną okazało się, że Wirtualna Kultura nie nadąża za zmianami w języku polskim. Nie wiedziała, co to są kreatywne narzędzia i czym charakteryzuje się kreatywna dyrektorka. Lepiej jej poszło z wymyślaniem nietypowych zastosowań biurowych spinaczy. Jednak ostatecznie "poległa" na słowie: rezyliencja. Tego się nauczy na następnych zajęciach.

Uwaga. Powyższe zdjęcia Olga Szelc zrobiła na spektaklu teatru plenerowego w Parku im. Staszica i zgodziła się na ich umieszczenie na blogu. Warto spektakl obejrzeć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Muszę jeszcze raz uważniej przeczytać, bo dzisiaj mogłam tylko zerknąć... :) Pozdrawiam. Alicja

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam pojęcia jak Wirtualna Kultura to robi, że wie wszystko i w tylu miejscach jest...dzięki temu dowiaduję się prawie o wszystkim;) Hmmm... jak to zrobić? Podpowiedź konieczna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bogno, oto podpowiedź:

   Trzeba korzystać z warsztatów proponowanych seniorom (i nie tylko seniorom).
   Wtedy pojawi się ciekawość, potem chęć poszerzania wiedzy, wreszcie apetyt na udział we wszystkim. Oczywiście, trzeba mieć internet oraz trochę zaprzyjaźnionych podpowiadaczy i informatorów, aby wiedzieć, co we Wrocławiu "piszczy".

   Krystyna

   Usuń