niedziela, 20 czerwca 2021

Teatry znowu na żywo

Jak pech, to pech. Świat znowu stoi przed nami otworem, a tu zabójcze upały zatrzymują (???) nas w domu. Wirtualna Kultura protestuje i domaga się większej liczby wodnych kurtyn. Taka kurtyna jest na Placu Grunwaldzkim. Kurtyny wodne przydałaby się też w salach teatrów zamiast tradycyjnych "materiałowych".

Teatry amatorskie znowu na nas czekają. Oto przykłady:

  • Teatr Ekstrawersja przygotował premierę "Walizki". Bilety są po 25 zł. Spektakle 24 i 25 czerwca 2021 będą o godzinie 19 w sali w budynku "Tratwy" (PPM Zajezdnia) przy ulicy Legnickiej 65, kliknijcie:  Teatr Ekstrawersja - strona domowa, kliknijcie: Walizka i kup bilet.
  • Kolektyw Kobietostan zaprasza na pokaz przedpremierowy "Ofelii" 6 lipca o godzinie 19 w Piekarni, czyli w Centrum Sztuk Performatywnych przy ulicy Księcia Witolda 62-70. Bilety po 20 zł, kliknijcie: Kobietostan, Ofelie - Facebook , kliknijcie: Kup bilet.
Wirtualna Kultura miała już okazję oglądać inne spektakle obu teatrów, więc wie, że wrażeń będzie moc:

Wpis zdobi zdjęcie nowego niezwykłego muralu Ewy Ciepielewskiej na podwórku Szewska 46, pomalowanego farbą, która oczyszcza powietrze:
O innych wrocławskich muralach jest ten wpis:

Dodatek. Ilona Zakowicz przysłała Wirtualnej Kulturze link do Festiwalu "Teatru na faktach", 25 -27 czerwca, organizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego :
Ilona Zakowicz i Bogna Bartosz biorą udział w dyskusji nad Art. 30 (godność osobista) - w ramach festiwalu - 27 czerwca w Piekarni, godz. 14:30 (kliknijcie: https://grotowski-institute.pl/projekty/art30/, oraz tutaj: Kup bilet):
  • Dyskusja nad art. 30. w dużej mierze będzie się wiązała z momentami, w których przekraczane są granice godności osobistej. To może być odchodzenie, próba godnego zakończenia życia lub próba radzenia sobie z odejściem bliskiej osoby.
  • Prowadzenie: Katarzyna Rodacka.
  • Goście: Bogna Bartosz, Michał Błoch, Alina Czyżewska, Barbara Imiołczyk, Michał Piechel, Joanna Sobolewska, Ilona Zakowicz. 
Festiwal online. W programie online znajdują się transmisje wszystkich dyskusji i czytań performatywnych – z wyjątkiem czytań „Proces 197” i „Rosz ha-Szana ’42”, których nagrania zostaną udostępnione w niedzielę 27 czerwca o godz. 20:30. Wszystkie wydarzenia online będą dostępne za darmo na Facebooku Instytutu Grotowskiego.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz