wtorek, 26 października 2021

Basia na Lazurowym Wybrzeżu


Wirtualna Kultura sama usprawiedliwia swoje turystyczne lenistwo, zwalając wszystko na pandemię. Od czasu do czasu słucha turystycznych prelekcji na Facebooku lub wędruje z YouTubem pod rękę,

gdy tymczasem inni wędrują "w realu" wzdłuż i wszerz Europy. We wrześniu Basia zawędrowała ze Swojczyc na Lazurowe Wybrzeże. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. W dni parzyste Basia zwiedzała miasta, a w nieparzyste odpoczywała na plażach i popijała francuskie wino. Była m.in. w Saint-Tropez, Nicei, Cassis, Marsylii, Port Grimaud, Cannes, a po drodze w San Remo:


We wpisie są zdjęcia z Grimaud, znanego przede wszystkim za sprawą Portu Grimaud. Główną atrakcją miasteczka są ruiny twierdzy oraz średniowieczne zabudowania za murem obronnym. Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Wirtualna kultura moze zostac przewodnikiem po Francji. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak widać, jest mnóstwo wspaniałych miejsc, w których nas jeszcze nie było. To może - do dzieła?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak,to były moje piekne wakacje plaża,słońce, cudowne wąziutkie uliczki średniowiecznego miasteczka Grimaund, urocze maleńkie (na 5 stolików) kawiarenki z pachnącą kawa i croissantem 🥐 do tego słodkie młode prowansalskim wino,tylko "żyć nie umierać". W Nicei w restauracji nie mieliśmy kłopotu z zamówieniem pysznych sałatek bo obsługiwał nas młody sympatyczny kelner, który okazał się Staszkiem z Kłodzka.

  OdpowiedzUsuń
 4. I jak tu ćwiczyć języki obce...

  OdpowiedzUsuń