środa, 25 października 2017

Seniorzy w chmurzeCzy rozpoznajecie to zdjęcie ekranu w Google-Chrome? Te wszystkie kolorowe ikony w prawej ramce pojawiają się na ekranie, gdy w górnym prawym rogu klikniecie na kwadracik z dziewięciu kropek, czyli na aplikacje Googla. Każda z tych ikon reprezentuje jakąś aplikację Googla. Wśród tych aplikacji jest "Dysk", czyli wejście do chmury. 

Na dzisiejszych warsztatach Virtual Culture 60+ nasz trener Andrzej plik z opisem zadania umieścił w chmurze i wytłumaczył nam, jak ten jego plik możemy pobrać do naszych komputerów. Oczywiście wcześniej zgodził się na pobieranie jego pliku - do tego celu potrzebował naszych adresów mailowych. W ten sposób jego plik znalazł się w naszych chmurach.

Aby pobrać plik z swojej chmury, musimy zastosować aplikację "Dysk". Gdy na tę ikonę "dysk" klikniecie i zarejestrujecie się do swojej poczty gmail, to będziecie w swojej chmurze. Wówczas pobranie pliku będzie możliwe. Wystarczy na ten  plik kliknąć, a po jego otwarciu pobrać go do komputera. Chyba korzystaliście z strzałki z podkreśleniem. Kliknięcie na tę strzałkę powoduje pobranie pliku. Zresztą, co ja będę Wam to tłumaczyć - zapewne to wszystko dobrze znacie.

Na dzisiejszych warsztatach naszej pracy przyglądała się studentka Justyna. Justyna specjalizuje się w edukacji dla dorosłych. To ona zrobiła poniższe zdjęcia. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć. 

Zadanie, które przygotował dla nas Andrzej, to scenariusz wizyty we Wrocławiu dwójki znajomych, którzy mają do nas przyjechać pociągiem z Krakowa. Musieliśmy sprawdzić godzinę ich przyjazdu. Na szczęście Andrzej podał nam ten link, kliknijcie: PKP rozkład jazdy

W scenariuszu Andrzej zaplanował realizację różnych oczekiwań naszych gości, w tym rezerwację hotelu i biletu na samolot, wybór restauracji i kulturalnych atrakcji Wrocławia, ale o tym napiszę w kolejnym wpisie. Ja oczywiście moim znajomym polecę muzeum pod czterema kopułami, kliknijcie tutaj: Nowa wielka atrakcja Wrocławia oraz tutaj: Pod kopułami.


Popowiczanka

2 komentarze:

  1. To były bardzo ciekawe i fajne zajęcia. Nauczyłam się wyszukiwania kulturalnych wydarzeń jakie oferuje miasto spotkań Wrocław. Z niecierpliwością oczekuje na następne zajęcia. Pozdrawiam wszystkich Barbara

    OdpowiedzUsuń
  2. Basiu, a ja cieszę się z wizyty w swojej "chmurze".

    Do zobaczenia
    Popowicznka

    OdpowiedzUsuń