poniedziałek, 4 marca 2019

Basia w obiektywie Olympusa


Basia z Gaju nie mogła być w piątek w Zajezdni Dąbie na spotkaniu Żółtego Parasola z Olympusem. Wirtualna Kultura była bardzo ciekawa, czy Jackowi z Krakowa wpis na blogu się spodoba. Tak więc obie miały powody, żeby w niedzielę pojechać na Biskupin na Olympus Perspective Playground. Jednego nie przewidziały - na wystawie były tłumy i kolejki:
 • kolejka do rejestracji i aparatów fotograficznych Olympus,
 • kolejka do Light Painting, 
 • kolejka do zawodowego fotografa, który robił "portrety" jakimś super czułym aparatem (zobaczcie dwa pierwsze zdjęcia),
 • kolejka do mikroskopu, który robił zdjęcia oczu,
 • kolejka do świetlnej firanki, ogromnego kolorowego koła i srebrnego tunelu,
 • kolejka do automatu, który robił odbitki, itd.
Wszyscy cierpliwie w kolejkach stali, a pracownicy, w tym Jacek Łabaj z Krakowa, cieszyli się, że wystawa wzbudziła takie duże zainteresowanie. Dominowali młodzi ludzie i rodziny z małymi dziećmi. Stojąc w kolejkach, można było podziwiać zdjęcia na ścianach:


Ze znalezieniem Jacka nie było kłopotów. On zajmował się  Light Paitning - malowaniem światłem. Oto efekt jego sesji z Basią, która świetnie się spisała. Jak zwykle kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.


To kolorowe tło to był efekt machania jakimś  świecącym prętem, a nie malowidło na ścianie. Świetlna firanka też miała wzięcie, ale Basi i Krysi udało się za nią dostać:


Brakowało miejsca na lustrzanej podłodze i pod lustrzanym sufitem, bo chętnych fotografów było wielu. Najgorzej było z kolorowym ogromnym kołem. Na jego tle każdy chciał mieć zdjęcie. Młode i trochę starsze, tak jak Wirtualna Kultura, dziewczyny chętnie pozowały. Na szczęście Wirtualna Kultura już w piątek zrobiła takie zdjęcie z Jackiem, kliknijcie: Wirtualna Kultura na huśtawce. Aparatem Olympus PEN E-PL8 można robić selfi, kliknijcie: PEN E-PL8. Bardzo wygodna opcja.

Basia szalała. Zdała pomyślnie wszystkie testy na foto-modelkę:


Więcej zdjęć jest na blogu w Galerii, kliknijcie: Galeria. Zdjęcia oprócz Wirtualnej Kultury zrobiły Justyna z Żółtego Parasola i Marysia ze Szczepina.

Wystawa jeszcze trwa do 10 marca codziennie od godziny 11tej. Bierzcie dzieci, wnuków, mężów, sąsiadów i sąsiadki. Zabawcie się w fotografów i foto-modele.
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Krysiu, dziękuję Ci za fotki i miły tekst. Bardzo ciekawa jest ta wystawa i zachęcam wszystkich do odwiedzin.
  Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
 2. Modelka i fotki super .Pozdrawiam bardzo cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Modelki na medal . Gratulacje za te wszystkie pomysly

  OdpowiedzUsuń