sobota, 30 stycznia 2021

Internet bawi, ale też skłania do refleksji

W grudniu 2018 Urszula Glensk wpisała mi do swojej  książki "Historia słabych. Reportaż i życie w dwudziestoleciu (1918-1939) dedykację:

"Ku refleksji w jakim wygodnym i bezpiecznym świecie żyjemy."

Byłam tym stwierdzeniem zaskoczona, bo nie uważałam, że na świecie jest bezpiecznie. Zapytałam, o co chodzi w dedykacji. Okazało się, że zdaniem Urszuli Glensk świat jest bezpieczny, bo wynaleziono penicylinę i inne antybiotyki, medycyna zrobiła ogromny postęp. O moich spotkaniach z Urszulą Glensk można było przeczytać z Gazecie Senior:

Kto z nas mógł pomyśleć w roku 2018, że to poczucie bezpieczeństwa runie szybko. Sytuacja zmusiła nas do ograniczenia naszych oczekiwań. Koronawirus zatrzymał nas. Tym, którzy narzekają, że nie mogą teraz jeździć na nartach, dedykuję wstrząsający, przepiękny koncert słowno-muzyczny, opowiadający o Almie Rose (1906-1944), światowej klasy austriackiej skrzypaczce, żydowskiego pochodzenia, która w roku 1943 trafiła do obozu Auschwitz-Birkenau i kierowała damską orkiestrą. Jej wujkiem był kompozytor Gustav Mahler.

Scenariusz napisał Mariusz Urbanek. Koncert wyreżyserowała Bente Kahan. Obejrzeli go 28 stycznia 2021 internauci z różnych zakątków świata.

Dodatek.


Kliknijcie na zdjęcie, by zobaczyć, co na gałęziach wisi. W Galerii zdjęć na blogu są zdjęcia z Ogrodu Botanicznego:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz