wtorek, 12 stycznia 2021

Koncerty sylwestrowe i noworoczne online

Bywalcy YouTube dobrze wiedzą, że jak klikną w jeden film, to są kuszeni innymi, które pojawiają się na ekranie z prawej strony. W ten sposób po kliknięciu na blogu w link: Koncert sylwestrowy do koncertu Opera Nova w Bydgoszczy Wirtualna Kultura obejrzała też koncerty sylwestrowe w Szczecinie i Białymstoku:

Rewelacja! Warto obejrzeć i posłuchać - trochę radości w mroczne wieczory.

Na tym się nie skończyło, bo się okazało, że sylwestrowe lub noworoczne koncerty były w tym roku w wielu innych ośrodkach:

To było bardzo ciekawe zderzenie koncepcji programów koncertów, ale też marynarek dyrygentów. Wirtualna Kultura jest ciekawa, czy zgadniecie, która marynarka najbardziej się jej podobała. Nad kreacjami solistek nie będzie się rozwodzić - wszystkie były oszołamiające.

I tak powstał na blogu wirtualny festiwal koncertów sylwestrowych i noworocznych. Nic więcej Wirtualnej Kulturze nie trzeba. Jego uzupełnieniem będzie widowisko muzyczne "Sekretne Życie Obrazów" (online), na które wybierają się seniorzy z Żółtego Parasola: premiera 16 stycznia 2021 (sobota), godz. 19, przygotowane przez Akademię Operową i Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona:
„Sekretne życie obrazów” to muzyczny collage złożony z fragmentów oper barokowych Monteverdiego, Haendla i Vivaldiego - m.in. arie z oper „Orlando”, „Ariodante”, „Alcina”. „Muzyczne obrazy” wyjęte z większej całości, stają się kanwą opowieści osnutych wokół scen uchwyconych w dziełach mistrzów barokowego malarstwa. Muzyczny spektakl będzie nadany na platformie VOD Teatru Wielkiego w Warszawie:
i na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej:

Na zakończenie przypomnienie - koncert noworoczny w Wiedniu:

Uwaga. Ogniste zdjęcie w Ogrodzie Botanicznym zrobiła Basia ze Swojczyc. Takie cuda można tam oglądać do 17 stycznia w godzinach 17-21. Więcej zdjęć jest w tym wpisie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Krystyno,
    Z Twoich koncertowych propozycji skorzystałam tworząc na naszego bloga BL cały festiwal tych sylwestrowo - noworocznych koncertów (oczywiście wspominając o Tobie).
    Dziękuję za wspaniały pomysł Majka

    OdpowiedzUsuń