czwartek, 28 stycznia 2021

Dom kultury w kapciach i inne propozycje


Ranne pantofle, kapcie, papcie i co jeszcze? Jakich słów używacie dla określenia domowego obuwia? Na Psim Pole lubią chyba kapcie, bo tak nazwano jedną z serii zajęć proponowanych w "internecie":

CBK Fama to centrum biblioteczno-kulturalne na Psim Polu, 

Mimo ograniczeń spowodowanych pandemia, Fama wiele proponuje, na przykład:
Korzystając z filmików dostępnych na kanale YouTube  Famy można się nauczyć wielu ciekawych rzeczy:

Telefon dobrego słowa to fantastyczny pomysł. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 pod numerem +48 71 7 można porozmawiać z Grażynką, która ma doświadczenie we współpracy z seniorami. Pracowała m.in. w Fundacji Opieka i Troska:
Fundacja Opieka i Troska też działa na Psim Polu. Dzięki uprzejmości członków Klubu Seniora i Ilony Zakowicz, Wirtualna Kultura już dwukrotnie wzięła udział w zdalnych zajęciach klubu. Wczorajsze zajęcia były poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Zajęcia prowadziła Agnieszka Kaźmierczak, która jest wolontariuszką IT:

Już na początku zajęć okazało się, że seniorki są przygotowane do bezpiecznego korzystania z sieci, ale dobrej wiedzy nigdy za mało. Jedna z seniorek powiedziała, że sprawdza w adresach stron internetowych certyfikaty i "kłódki"  oraz loguje się na ważne strony z okna typu "incognito"  w Google, na przykład do banku. Brawo! Znowu była mowa o sile haseł i konieczności ich cyklicznej zmiany. Trzeba sprawdzać, czy adres strony jest typu "https" - sprawa szyfrowania! Do stron internetowych  "http" bez literki "s" trzeba mieć ograniczone zaufanie.


Na zakończenie warsztatów Aga Kaźmierczak podała adresy kilku pożytecznych stron o bezpiecznym korzystaniu z sieci, na przykład:
oraz przesłała uczestniczkom spotkania plik pdf z prezentacją zajęć - jest co czytać w szare wieczory.

Dodatek.  Bardzo dobra wiadomość dla czytelników Gazety Senior. W jej numerze lutowym zapowiedziano nowy cykl felietonów "Na 2 głosy ... a czasami 3", według pomysłu Bogny Bartosz i Ilony Zakowicz. Wirtualna Kultura jest ich fanką:
Uwaga. Kliknijcie na miniatury zdjęć, które w Ogrodzie Botanicznym zrobił Jurek z Nowego Dworu. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Byłam w ogrodzie na tych pokazach. Fajna inicjatywa i jedna z nielicznych kiedy trzeba wyjść z domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pod linkiem nazwanym ruchowe i taneczne materiały wideo podpina się "https://www.blogger.com/# czyli link do zrobienia swojego bloga. Szkoda.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, dzięki za info o usterkach we wpisie. Adresy niektórych linków skopiowałam z poziomu bloggera, a nie z poziomu przeglądarki. Poprawiłam.

   Krystyna

   Usuń
 3. Krysiu, faktycznie już jest ok. Weszłam na ten taniec. Super dziewczyna, bardzo ciekawa choreografia, tylko to nie na nasze lata. Ogląda się fajnie. Nawet próbowałam wtórować ale niestety odpadłam.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń