piątek, 1 stycznia 2021

Domówka u Wirtualnej Kultury


Wirtualna Kultura wyrosła już z prywatek i to dosyć dawno. Mimo to w ostatni dzień roku 2020 od rana przygotowywała się do jednoosobowej domówki. Dokupiła pół kilograma kiszonej kapusty - resztę  niezbędnych produktów do bigosu miała w domu. Do tego w zamrażalniku białą kiełbasę, w lodówce śledzie i sałatkę, barszcz czerwony w proszku.

Największy problem był z wyborem kreacji. Ostatecznie zdecydowała się na sukienkę, w której wystąpiła tylko raz - na premierze słuchowiska:

Do tego wpięła we włosy zeszłoroczne czerwone piórka. W łazience zrobiła sobie zdjęcie w lustrze i stwierdziła, że jest gotowa. Muzyki  nie musiała przygotowywać, bo o to zadbał Polsat, organizując ogólnopolską domówkę. 

Przed północą na Facebooku napisała: Nic lepszego w roku 2020 jak jednoosobowa domówka. Bawcie się, moi kochani znajomi z FB i umieściła dwa zdjęcia. I zaczęło się. Nie spodziewała się tak miłej reakcji znajomych - spisali się na medal. Poparli domówkę u Wirtualnej Kultury. Klikali "lubię to" i pisali miłe komentarze, na przykład:
 • Krysiu, najlepszego przyszłego roku, jesteś cudowna.
 • Wzajemnie szczęśliwego Nowego Roku, Krysiu.
 • Krystyno, dużo zdrowia i nieustannej aktywności na forum kultury. Pozdrawiam Cię serdecznie.
 • Krysieńko, pięknie wyglądasz. Jak zwykle masz cudowne pomysły, w każdej dziedzinie.
 • Wszystkiego wspaniałego.
 • Fajnego Nowego Roku, pomyślnego we wszystko.
 • Super, zdrowego 2021
 • Wspaniały pomysł z tą domówką! DUŻO ZDROWIA W NOWYM ROKU!!.
Do tego wiele gifów i emotikonek.

Wiele działo się też na WhatsAppie. Niektórzy znajomi z Żółtego Parasola żałowali, że nie dołączyli do domówki u Wirtualnej Kultury. Chwali pomysł i strój - piórko się podobało.  Kliknijcie na zdjęcia. Wszyscy czekają na "kontakty międzyludzkie".

I pomyśleć, że to wszystko z powodu bigosu, na który Wirtualna Kultura miała ochotę. Początkowo chciała Sylwestra spędzić z Fryderykiem Chopinem, ale bigos do tego nie pasował. Nawet przygotowała linki do trzech wersji ulubionej piosenki z jej dzieciństwa:

  i do innych utworów Chopina na YouTube:

  Chyba dobrze zrobiła, że ostatecznie zdecydowała się na domówkę. Skoro Nowy Rok zaczął się tak fajnie, to nie może być zły!!! I tego się trzymajmy.

  Krystyna - Wirtualna Kultura

  11 komentarzy:

  1. Jeśli będziemy razem to musi być lepszy

   OdpowiedzUsuń
  2. Było przepięknie Z parasolem byłoby razniej.Blog WK PODTRZYMUJE nas w dobrym nastroju.W oczekiwaniu LECH

   OdpowiedzUsuń
  3. Krysiu,kreacja super.W tym nowym 2021 życzę Tobie oraz nam wszystkim zdrowia pomyślności i wreszcie oczekiwanej normalności.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Grażynko, cieszę się, że wybór kreacji był trafiony. Od dzisiaj będzie tylko lepiej.

    Krystyna

    Usuń
  4. Kochani Parasolanie, potwierdzam: z żółtym parasolem byłoby lepiej w ten normalny/nienormalny (wybrać właściwy) wieczór, ale i tak nic nie zatrzyma naszej przyjaźni.

   Krystyna

   OdpowiedzUsuń
  5. Irena ze Szczepina1 stycznia 2021 14:33

   Pomysł na kreację na "domówkę" - bomba! Czerwone piórka bardzo pasują do koloru Twoich włosów.W Nowym 2021 Roku życzę Tobie Droga Krysiu i nam Wszystkim dużo zdrowia, które jest teraz wyjątkowo potrzebne,cierpliwości której nam brakuje, bliskości o którą teraz tak trudno.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Irenko, oby zdrowia, cierpliwości i bliskości nigdy nam nie brakowało.

    Krystyna

    Usuń
  6. Pieknie wygladasz i blog jak zawsze dowcipny! ZDROWIA I dobrego bigosu!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Bigosu już nie ma - muszę zrobić go jeszcze raz.

    Krystyna

    Usuń
  7. Robienie bigosu w niedziele to chlubne zajecie

   OdpowiedzUsuń