czwartek, 14 stycznia 2021

Tuzin bohaterek-mam


Wirtualna Kultura dostała dwa maile z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), zachęcające do poznania 12 mam opiekujących się dziećmi z niepełnosprawnościami. Mamy są twarzami kalendarza ściennego na rok 2021, wydanego przez WCRS. 

Spotkanie z 12 bohaterkami będzie online 15 stycznia (piątek), godz. 14:00 na platformie "akademia korbank" (nie trzeba się rejestrować, wystarczy tylko kliknąć w link):

Dołączając do spotkania, należy wybrać opcję "Używam mikrofonu". Pozwoli to chętnym osobom wziąć udział w rozmowie.


Fragmenty maila od Beata Nawrotkiewicz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego:

"Na karcie każdego miesiąca znajduje się portret jednej z nich. Obok zdjęcia każda z mam opisała w kilku zdaniach swoją historię, codzienną walkę, niekończącą się nadzieję i miłość, jaka dodaje im sił każdego dnia. Idea, która przyświeca kalendarzowi „12 Bohaterek”, to z jednej strony przedstawienie sylwetek tych niezwykłych kobiet, natomiast z drugiej – ukazanie i oswojenie odbiorców z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Dla naszych bohaterek sam udział w procesie powstawania kalendarza był skomplikowany, ale też bardzo miły. W domu zostawiły swoich podopiecznych, by dotrzeć na miejsce zdjęć, gdzie zajęli się nimi profesjonaliści: wizażyści, fryzjerzy, fotograf. Z kart kalendarza "12 bohaterek" patrzy na nas tuzin kobiet w różnym wieku, z różnymi historiami od nas zależy czy zechcemy je bliżej poznać, do czego gorąco zachęcamy
. "


Uwaga. Zdjęcia Ogrodu Botanicznego przysłał Jurek z Nowego Dworu, czyli "Bojurek". Kliknijcie na miniatury zdjęć.
 
Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Ciekawy i mily pomysl. Wirtualna Kultura jest na biezaco z kazda impreza czy akcja. BRAVO

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo tym paniom. Należy się im wyróżnienie, bo to jest niesamowite poświecenie i trudna praca, niezauważalna na co dzień. Baca

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe są powyższe komentarze...
  Super akcja Centrum Seniora. Brawo Krystyno, że upubliczniasz tę mądrą inicjatywę.Tych informacji nigdy dość, bo praca Matek opiekujących się (całe życie)jest nie do oceniania, a raczej jest mądrą informacją o stanie faktycznym tej grupy naszego społeczeństwa.I tylko moje pytanie gdzie są dostępne te kalendarze?
  Możesz Krysiu coś więcej o tym?
  Pozdrawiam Majka

  Fotografie udostępnione pana Jurka są fantastyczne.
  Świat Ogrodu Botanicznego w tym podświetleniu (!)jest Światem prawdziwej baśni takiej "Z tysiąca i jednej nocy". Coś wspaniałego. Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, kalendarz 12 bohaterek jest inicjatywą Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Dzisiaj wzięłam udział w bardzo wzruszającym spotkaniu online z bohaterkami - tym, o którym napisałam we wpisie.

   W sprawie kalendarza można się zwracać do Martyny Wilk z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, która aktywnie uczestniczyła w tym projekcie.

   Krystyna

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo Krysiu.
   Dalej sama już będę działać skoro tylko mam trop.
   Specjalne dla Ciebie pozdrowienia Majka

   Usuń
 4. Jestem pełna uznania ,dla kobiet które z taka siła i determinacja opiekują się swoimi chorymi dziećmi...Kalendarz jest super inicjatywą ,przybliża ludziom temat niepełnosprawności i wyróżnia niezwykłe kobiety..! Pozdrawiam Halinka

  OdpowiedzUsuń