sobota, 2 kwietnia 2022

Artystyczne spacery SAW po muzeach wznowione


Ewa Pluta zaprasza na kolejny spacer Senior Art Walk, organizowany przez Fundację Art Transparent. Seniorzy odwiedzą dwie niezwykłe ekspozycje stworzone przez kobiety reprezentujące różne formy sztuki i odmienne do niej podejście: 

  • Wystawa Ewy Rossano "Opowieści" w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. Artystka jest znana, ponieważ jej rzeźby zdobią przestrzeń miejską Wrocławia. Sercem jej kobiecych postaci jest hipnotyzujący kryształ, który nadaje rzeźbom magicznej atmosfery.
  • Wystawa "Obrzędy intymne" w galerii OP HEIM na placu Wolności, na której trzy młode artystki (Emilia Marcjasz, Viktria Tofan i Aneta Lewandowska), odsłaniają część swojego intymnego świata zapraszając widzów i widzki do jego komentowania i interakcji.

Ewa Pluta będzie czekać obok Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego (plac Wolności 7a) o godz. 16.00 w środę 6 kwietnia 2022 (środa).

Więcej informacji o artystkach i ich wystawach:


Uwaga. Zdjęcie zrobiono na wystawie "Opowieści". Jego autorem jest T. Gąsior. 

Krystyna  - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Pomyślałam, że to może być niezwykłe doświadczanie.
    Skonfrontowanie takich dwóch wystaw o tematyce KOBIETA w bardzo różnych konfiguracjach, to na pewno ciekawe doznanie duchowe i warte zobaczenia. Już żałuję, że nie dla mnie jeszcze, ale jeśli ktoś będzie uczestniczył - to może potem podzieli się wrażeniami? Proszę.
    Majka

    OdpowiedzUsuń