czwartek, 21 kwietnia 2022

Dla każdego coś ciekawego


Wrocławskie instytucje kuszą i zachęcają seniorów do różnych aktywności sprzyjających  rozwojowi "dobrych relacji". Trzeba cały czas mieć rękę "na pulsie", aby nie przegapić ciekawych propozycji. Od 1 lutego 2022 program kulturalny Wrocławia jest realizowany przez dwie instytucje:

  • znaną już dobrze w mieście Strefę Kultury Wrocław 
  • oraz nowy podmiot, czyli Wrocławski Instytut Kultury. 
Pomiędzy te jednostki zostały podzielone zadania zarówno już znane wrocławianom, jak nowe, które mają ulepszyć ofertę kulturalną dla mieszkańców. 
Strefa Kultury Wrocław mieści się w jednym z budynków przy podwórku Szewska 46a. Wrocławski Instytut Kultury w Barze Barbara przy ulicy Świdnickiej.


SeniorParty. Przestrzeń Trzeciego Wieku – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z Wrocławskim Instytutem Kultury 
rozpoczęły nowy projekt skierowany do wrocławskich Seniorów. SeniorParty to wspólne spędzanie czasu przy muzyce na żywo i tańcach w niezwykłym miejscu, jakim jest Klubokawiarnia Recepcja przy ulicy Ruskiej 46a w neonowym podwórku. 19 kwietnia 60ciu seniorów świetnie bawiło się do późnych godzin wieczornych (godz. 17-21). O tym, że miejsce przypadło im do gustu, świadczy fakt, że już planują kolejne wtorkowe SeniorParty. Szczegółów szukajcie w planach PTW (Przestrzeń Trzeciego Wieku).


Narodowe Forum Muzyki zaprasza seniorów wraz z przyjaciółmi i rodzinami na czwartkowe darmowe spotkania Muzyczne Fascynacje, po których można wziąć udział w płatnych koncertach kameralnych: 
Miejsce: NFM, VIP Room, poziom +1, wstęp wolny, prowadząca: Agnieszka Ostapowicz. Gośćmi będą artyści, pedagodzy, menedżerowie i melomani:
  • 5 maja 2022 (czwartek), godz. 18.00 – 18.50, VIP Room, poziom +1, Śpiewajmy razem – Chór Melomana, Chór Rodzinny, Chór Chłopięcy NFM. O wartości wspólnego śpiewania opowiedzą śpiewacy, pedagodzy i chórmistrzowie. Wprowadzenie do koncertu Viva Piazzolla! (bilety na koncert wyprzedane!).
  • 9 czerwca 2022 (czwartek), godz. 18.00 – 18.50 VIP Room, poziom +1. Muzyczne fascynacje, czyli o nowym sezonie artystycznym 2022/23 w NFM. Dyrekcja NFM opowie o najciekawszych wydarzeniach i artystach. Wprowadzenie do koncertu Nokturn i Tarantella, kliknijcie: Koncert Nokturn i Tarantella, bilety na koncert jeszcze są.

Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia, które Wirtualna Kultura dostała ze Szkocji. Kliknijcie na zdjęcia. Jeśli chcecie poznać Szkocję, czyli Scotland, wirtualnie to:  
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz