wtorek, 30 sierpnia 2022

Jak śpiewać?


Wirtualna Kultura zamiłowanie do śpiewania miała po Mamie, a do grania na pianinie po Tacie. Śpiewała w chórze w Liceum Ogólnokształcącym i chodziła do ogniska muzycznego w Nowej Rudzie. Niestety nic jej z tego nie zostało. Dlatego jednego możecie być pewni: ona nie zapisze się na warsztaty wokalne i nie wystartuje w "the voice" dla seniorów - struny głosowe odmawiają jej posłuszeństwa.

Na szczęście może słuchać. Ostatnio zainteresowały ją sukcesy Sary James ze Słubic. Z podziwem obserwuje, jak ta nastolatka się rozwinęła od "The voice kids" 2021 do "America's got talent" 2022: 


Wirtualna Kultura miała szczęście i natrafiła w Internecie na fachową analizę śpiewu Sary w półfinale America's got talent przez Marcina Łazarskiego :
Bardzo ciekawe doświadczenie. Wirtualna Kultura pierwszy raz zetknęła się z tak fachową analizą wykonania piosenki. Teraz z niecierpliwością czeka na finał "America's got talent", by się przekonać, czy Sara uwzględni uwagi Marcina. 

Marcin Łazarski ma na YouTube kanał "Śpiewaj świadomie" i podobną stronę domową:
Jest wokalistą, autorem muzyki i tekstów, instrumentalistą i czynnym nauczycielem, absolwentem dwóch uczelni muzycznych. Wykłada w Krakowskiej Szkole Jazzu. 


Wirtualna Kultura zastanawia się, jak Marcin Łazarski oceniłby chóry wrocławskich seniorów - a jest ich wiele. Na tegorocznych Dniach Seniora:
19 września (poniedziałek), godz. 10-17, odbędzie się w Złotnickim Centrum Spotkań (ul. Wielkopolska 7) Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych. Wstęp bezpłatny. Zgłoszenia chórów przyjmuje Maciej Michałowski. Wirtualna Kultura była kiedyś na takim przeglądzie w Auli Uniwersytetu Wrocławskiego i była bardzo zadowolona.

WCRS - Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do wspólnego świętowania w czasie Dni Seniora od 10 września do 21 października 2022 r. - niektóre wydarzenia będą już w czwartek 8 września. W programie jest około 100 wydarzeń. Wirtualna Kultura czyta harmonogram i czyta, i nie może się zdecydować, o jakich wydarzeniach napisać na blogu. Bądźcie cierpliwi - taki wpis będzie.

Uwaga. Na zdjęciach jest nasza Odra. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

4 komentarze:

 1. Tyle talentów. Wow.!!!!!!! Jestem szczęśliwa że znam Cię, Krysiu osobiście. 👏👏👏♥️

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze dodać trzeba grę w tenisa po tacie .Baca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z grą w tenisa to mi nie wyszło. Grałam tylko w siatkówkę.
   Krystyna

   Usuń