niedziela, 7 sierpnia 2022

Wieści z Muzeum w Pawilonie Czterech Kopuł

Wirtualna Kultura o wystawie "Abakanowicz totalna" pisała już w styczniu 2022. Wystawa trwa jeszcze do 28 sierpnia br. w Muzeum w Pawilonie Czterech Kopuł. Wystawione zostały wszystkie dzieła artystki znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które może pochwalić się największą i najbardziej reprezentatywną kolekcją jej prac. To niezwykła wystawa.

Nowoczesne technologie dają nam nowe możliwości - możemy przetwarzać dzieła Abakanowicz według własnej wyobraźni - wystarczy kliknąć i ruszać "myszą". Zabawcie się sami:

I jeszcze jedno. Od roku 2019 w muzeum działa Teatr Czterech. 
"Zmienia to oblicze Muzeum, otwiera je na nowe formy ekspresji oraz przyciąga nową publiczność: muzealną, teatralną oraz tę rozmiłowaną w twórczych eksperymentach. 

(...)  Jako ostatni wraz z widzami gasi światła na zakończenie wystaw czasowych, tworząc performatywne finisaże."

Zobaczymy, jak będzie wyglądało zamknięcie wystawy czasowej prac Magdaleny Abakanowicz.

Dodatek. W domowym zaciszu możecie obejrzeć online wykłady i filmy z cyklu ARTEfakty, nagrane przez pracowników muzeum w Pawilonie Czterech Kopuł i artystów:

Uwaga. Zdjęcia przysłała Zosia. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Modele 3D Abakanowicz są absolutnie wyjątkowe...
    Mnie totalnie poraziła "Klatka", jest tak niesamowita w konstrukcji i wizualnej wymowie, że nie mogłam oderwać oczu., a potem długo jeszcze kontemplowałam jej odbiór.
    To oryginalna i bardzo ciekawa sztuka, bardzo...

    OdpowiedzUsuń