czwartek, 4 sierpnia 2022

Za duża na bajki, a z Miedzianką nie jest jej po drodze

Jak  myślicie, o kim będzie ten wpis? Tak, o Wirtualnej Kulturze, która czasami nie nadąża za światem. Ona zawsze wolała kino od teatru, bo do teatru chodzi  się wieczorem, a do kina, kiedy się chce. Poza tym, film chyba jest bliższy życiu, a współczesny teatr nie zawsze do niej przemawia.

Kiedyś kupowała płyty DVD z filmami, które były dodatkami do gazet. Dzięki temu ma trochę starych filmów oscarowych i czasami kusi ją, żeby znowu je obejrzeć. 

Wirtualna Kultura wyraźnie nie nadąża za światem, który ogląda filmy na Netflixie - ona tej platformy streamingowej nie ma. Dlatego nie może obejrzeć polskiej komedii familijnej polsko-szwedzkiego reżysera Kristoffera Rusa: "Za duży na bajki", która podobno bije rekordy popularności na Netflixie na całym świecie - w kinach już tego filmu nie ma. 

Film "Za duży na bajki" wskoczył do rankingu Top 10 tygodnia na 38 lokalnych rynkach. Wirtualna Kultura przeczytała w Internecie, że w tygodniu 18-24 lipca 2022 subskrybenci platformy spędzili niemal 11 mln godzin na oglądaniu polskiego filmu. Może Wy też go obejrzycie na Netflixie?


A jeśli nie macie Netflixa, to możecie się wybrać na filmy, które dla seniorów przygotowało Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF, dawne kino Warszawa) we wtorki o godzinie 12 w ramach Filmowego Klubu Seniora:
Pamiętajcie, że w środy bilety w DCF są tańsze dla wszystkich.

Dodatek. Na internetowej platformie Polskiego Radia Wrocław są podcasty dla seniorów - nagrania sobotniej (porannej) audycji redaktor Małgorzaty Majeran-Kokott. Podcast z 16 lipca 2022 z Wirtualną Kulturą jest już dostępny:
Wcześniejsze (inne) nagrania rozmów Majeran-Kokott z Wirtualną Kulturą są tutaj:

Przypomnienie. Pod koniec sierpnia rozpocznie się  Festiwal Miedzianka po Drodze - nowa wędrowna odsłona MiedziankaFest. 

Uwaga. Na pierwszym zdjęciu Ignacy Paderewski zastanawia się, dlaczego na wodzie jest tyle zielonego planktonu. Czy to skutek upałów? Kliknijcie na drugie zdjęcie, żeby to wyraźnie zobaczyć - to nie jest łąka, to woda. Zieleń na brzegu czeka na deszcz.  

Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Halo Krystyno,
   Dzięki Tobie wiemy "co w trawie piszczy", tyle niezwykłych propozycji w sierpniu !
   Dziękujemy za te wszystkie wyszukane niusy i zechcemy skorzystać w miarę naszych wakacyjnych możliwości. Dodam tylko, że w Przestrzeni Trzeciego Wieku też się dzieje..., ale o tym zapewne wszyscy wiedzą.
   Pozdrawiam serdecznie - Majka

   Usuń
  2. Maju, Twoja uwaga o Przestrzeni Trzeciego Wieku jest słuszna. Na blogu w zakładce "Ciekawe linki" jest odsyłacz do PTW na Facebooku.

   Od pewnego czasu mniej piszę o PTW, ponieważ Andrzej Gaszewski na grupie fejsbukowej Króla i Królowej Wrocławskich Seniorów dużo o wydarzeniach na PTW pisze, zobacz na blogu wpis z 2 lipca br. "Królowa Maria i Król Andrzej docenieni".

   Krystyna

   Usuń
 2. Faktycznie, w grupie fb jest mnóstwo informacji. Chwilami aż za wiele. Wole naszego/Twojego Krysiu bloga. Miłego weekendu bo się zbliża i pa pa...
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tą platformę dzięki synowi [podzielił się ze mną] ,oglądałam ZA DUŻY NA BAJKI, baaardzo dobry film- polecam Kazia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaziu, cieszę się, że film Ci się podobał.

   Krystyna

   Usuń