niedziela, 5 sierpnia 2018

Trening pamięci w bibliotece

Wrocławianie mają szczęście - Rynek zawsze tętni życiem. "Wirtualna Kultura" czasami zagląda na Rynek, by wypić kawę i myślami wrócić do młodości. Wspomina co i gdzie kiedyś w Rynku było. Do tych miejsc należy były sklep Mody Polskiej i biblioteka. Sklepu nie ma, ale biblioteka jest.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna w Rynku 58 ogłasza nabór uczestników V edycji treningu pamięci dla seniorów 60+. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu od 20 sierpnia do 19 września w poniedziałki i środy, godz. 8:00-9:30. Wymagana jest znajomość obsługi komputera w podstawowym zakresie. Szczegóły, kliknijcie: DBP trening pamięci.

Prowadząca trening Beata Tarnowska to bibliotekarka i trenerka, instruktorka kursów komputerowych dla seniorów w programie Akademia e-Seniora UPC, autorka poradnika dla prowadzących spotkania w ramach Akademii Umysłu® Senior EDU, kliknijcie: DBP - konsultanci i trenerzy.

O V edycji treningu pamięci "Wirtualna Kultura" dowiedziała się od jednej z uczestniczek poprzedniej edycji treningu pamięci. Jej relacja z zajęć brzmi rewelacyjnie. Przy okazji "Wirtualna Kultura" otrzymała od  niej kilka linków:
O ile "Wirtualna Kultura" dobrze zapamiętała, każdy uczestnik zajęć ma do dyspozycji komputer i na  nim wykonuje ćwiczenia. To brzmi bardzo zachęcająco. Na swoich stronach internetowych biblioteka się chwali, że ma 140 komputerów, kliknijcie: DBP

Biblioteka prowadzi ożywiona działalność: Europejski Tydzień Języków, Dolnośląskie Spotkania Młodych Czytelników z Pisarzami "Z książką na walizkach", dyskusyjny Klub Książki Podróżniczej „Globtrotter” i inne.

Uwaga. Stare zdjęcia z Rynku możecie zobaczyć m.in. na stronach ZINa "Od matki", kliknijcie: Ewa Głowacka, ZIN "Od matki".

Krystyna -Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

 1. O! Nie wiedziałem, że Marek Szurawski zajmuje się też takimi sprawami. Dla mnie od zawsze Szurawski, to szanty i zespół Stare Dzwony!
  No proszę - całe życie się człowiek uczy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanty mi się podobają, ale ich wykonawców niestety nie znam.

   Krystyns

   Usuń