środa, 15 sierpnia 2018

Ku dobremu


Na internetowej stronie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji ART można się dowiedzieć, że ma ono trzy siedziby we Wrocławiu, kliknijcie: Dol SAR ART:
  • Na ul. Grabiszyńskiej 89 znajduje się Pracownia Rehabilitacyjno – Plastyczna "SALON ART",
  • Na ul. Nowowiejskiej 20f znajduje się Środowiskowy Dom Samopomocy typu A,
  • Na ul. Powstańców Śląskich 109 znajduje się Pracownia "Małe Ciche".
Do ważnych form działalności DolSAR ART należą:
Teatr integracyjny "Euforion" działa od roku 1995 z inicjatywy Anny Jędryczki - Hamery. Od początku w spektaklach występowały osoby z doświadczeniem choroby psychicznej, studenci muzykoterapii oraz studenci innych uczelni wrocławskich, terapeuci i wolontariusze. Obecnie Teatr Integracyjny EUFORION ma w swoim repertuarze 20 spektakli opartych na prozie i poezji polskiej oraz światowej, kliknijcie: EUFORION.

W 2009 roku podczas zajęć muzykoterapii w Środowiskowym Domu Samopomocy DolSAR ART powstał Zespół Perkusyjny, nazwany przez jego twórców Zespołem "Ku dobremu", obecnie – Zespół "Q dobremu". W skład zespołu wchodzą osoby z doświadczeniem choroby psychicznej, wolontariusze i terapeuci grający na takich instrumentach jak congo, djembe, bongosy, klawesy, vibraslap, guiro, agogo, ocean drums, marakasy, kije deszczowe, tamburyny, ksylofony, keyboard, gitara elektryczna, zestaw perkusyjny, skrzypce, i wiele innych. "Q dobremu" jest prowadzony przez muzykoterapeutkę i perkusistkę - Beatę Radzik przy współpracy z psycholog Renatą Pawłowską, kliknijcie: Zespół perkusyjny Q Dobremu.

Bywalcy imprez organizowanych przez "Żółty Parasol" w Parku im. Tołpy bardzo dobrze znają zespół QDobremu i teatr EUFORION. Tylko biedna "Wirtualna Kultura" do tej pory ich nie wiedziała. Czy to, że nie mieszka na terenie Parku im Tołpy może ją usprawiedliwić??? Na szczęście ona bardzo dobrze wie, jaką radość mogą sprawić członkom zespołu oraz teatru widzowie i słuchacze. 

W listopadzie 2016 "Wirtualna Kultura" (wtedy jako "Popowiczanka") była w Krzyżowej koło Świdnicy na Dolnośląskich Targach Organizacji Pozarządowych i konferencji "Co nam się udaje i dlaczego", kliknijcie: Społeczna super moc. Miała wtedy okazję, by zobaczyć i podziwiać występy zespołu muzycznego z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, kliknijcie: MSPDiON na targach oraz tutaj: MSPDiON. Dlatego z pełnym przekonaniem zachęca do udziału w imprezach, w których bierze udział DolSAR ART. Taka okazja będzie na Ołbinie 25 sierpnia, kliknijcie: Koncert zespołu Q Dobremu

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz