wtorek, 21 sierpnia 2018

Wakacyjne ploteczki

"Wirtualna Kultura" przeczytała dzisiaj w internecie, że czytelnicy brytyjskiego dziennika "The Guardian" wybrali 20 najlepszych lodziarni w Europie. Wśród nich się znalazła wrocławska lodziarnia Roma, którą w roku 1946 otworzyło dwóch żołnierzy: Polak i Włoch, kliknijcie: Lody Roma oraz tutaj: Lodziarnia Roma na Facebooku.

Sami nie wiemy, jaki skarb posiadamy! Skąd brytyjscy czytelnicy tak dobrze lody z Romy znają? Może bywają teraz częściej we Wrocławiu, skoro Wrocław został wybrany na European Best Destination 2018, kliknijcie: Głosujmy na Wrocław.

Niestety "Wirtualna Kultura" ostatni raz jadła lody w Romie dwa lata temu, kliknijcie: Pomalujmy Nadodrze na kolorowo. Musi to nadrobić. Ela z Nadodrza uwielbia w Romie słony karmel i figę z makiem.

Od kiedy Krystyna została "Wirtualną Kulturą" zauważa wszystkie parasole. Białe parasole odkryła na Ruskiej 46 ABC. To niezwykłe artystyczne podwórko, w którym znajdziecie wiele starych neonów, kliknijcie: Nowe neony na podwórku Ruska 46. Wśród nich jest neon ukochanego kina Warszawa. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.


Podwórko jest rewitalizowane, kliknijcie: Ruska 46 ABC -rewitalizacja. Warto tam zajrzeć. Mieszczą się w nim biura bardzo ciekawych organizacji.

W drodze nad morze "Wirtualna Kultura" zahaczyła o Połczyn Zdrój, gdzie oczarowała ją ulica przykryta kolorowymi parasolami. Fantastyczny pomysł. Mniej kolorową alejkę parasolek "Wirtualna Kultura" widziała na wycieczce w roku 2016 w ogrodach "Kapias", kliknijcie: Trzy plus jeden.


A co nowego mamy we Wrocławiu? Czy już zauważyliście nową plenerową rzeźbę Alessandro Mendiniego obok Capitolu, kliknijcie: Rzeźba Arlecchin? Mendini w roku 2014 został doktorem honoris causa Akademii Sztuk Pięknych. Jego Arlekin jest darem dla miasta, jaki zwyczajowo zostawiają po sobie laureaci honorowego tytułu.

Na spotkaniu w Mediatece Olga Tokarczuk stwierdziła, że uwielbia ekscentryków, kliknijcie: Relacja ze spotkania z pisarką. Było to spotkanie kończące 8. edycję Miesiąca Spotkań Autorskich, kliknijcie Lipcowe spotkania literackie. Pisarka, laureatka nagrody Bookera, opowiadała m.in. o nowym tomie „Opowiadaniach bizarnych”, który ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Literackiego, kliknijcie: Reflektor, Kinga Kościak, recenzja.

Tokarczuk będzie też w Miedziance, kliknijcie:Miedzianka oraz tutaj: Miedzianka Fest 2018 - program festiwalu. W piątek, 24 sierpnia, o godzinie 13:06  z Dworca Głównego we Wrocławiu wyruszy pociąg MIEDZIANKA, w którym Filip Springer będzie czytał MIEDZIANKĘ, Mariusz Szczygieł będzie czytał PROJEKT: PRAWDA. Pociąg dotrze do Janowic Wielkich o godzinie 15:08. Potem będzie spacer z Filipem Springerem i jego książką do Miedzianki. W ten sposób się zacznie Miedzianka Fest 2018, który będzie trwał aż do niedzieli, 26 sierpnia.

Ci, którzy do Miedzianki nie pojadą, powinni się wybrać 25 sierpnia (sobota) na ołbińskie podwórko przy instalacji Domek na Jesionie, kliknijcie: Potańcówka po sąsiedzku.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz