piątek, 21 grudnia 2018

Hirszfeldowie - ciąg dalszy

Wirtualna Kultura nie może zrozumieć, dlaczego do tej pory nie zrobiła zdjęcia domu, w którym Hirszfeldowie mieszkali we Wrocławiu, ani nie wie, jaki skwer został w tym roku nazwany im. Hanny Hirszfeldowej. Oj, ma dużo jeszcze do zrobienia!

Zaczęła więc szukać w internecie. Zobaczcie, co z samego rana znalazła:

Ewa Bohdanowicz to część wrocławskiej historii Hirszfeldów. Pisze o niej Urszula Glensk w książce: "Hirszfeldowie. Zrozumieć krew". W latach pięćdziesiątych Ewa Bohdanowicz zamieszkała na pierwszym piętrze domu, w którym mieszkali Hirszfeldowie, i do tej pory tam mieszka. W artykule Bojanowskiego potwierdziło się, że dom Hirszfeldów wygląda jak muzeum. Mówiła o tym również Urszula Glensk na spotkaniu autorskim, kliknijcie: Profesor Urszula Glensk i Hirszfeldowie.

Wirtualna Kultura jest bardzo ambitna i na laurach nie spoczywa. Co prawda, w Gazecie Senior ukazał się już jej artykuł o Urszuli Glensk: "Zrozumieć krew. Historyczno-literackie fascynacje", kliknijcie: Gazeta Senior, wydanie styczniowe, strona 12, jednak stale wiedzy jest jej za mało. Dlatego z radością na Facebook krakowskiego wydawnictwa Universitas, które wydało książkę Urszuli Glensk, znalazła link do filmu:
W ten sposób miała okazję, żeby po raz trzeci posłuchać, jak Urszula Glensk opowiada o książce i Hirszfeldach. Może Wy też posłuchacie?

O wrażeniach ze spotkań z panią profesor Urszulą Glensk Wirtualna Kultura mówiła też na antenie Polskiego Radia Wrocław, kliknijcie: Polskie Radio Wrocław, 17 listopada 2018.

Uwaga. Zdjęcie tej ślicznej bombki jest z darmowej bazy Cliparts. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz