poniedziałek, 17 grudnia 2018

Koncertowy Wrocław


Wirtualna Kultura wybrała się w niedzielę razem w kilkoma amatorkami i amatorami "wycieczek dla każdego"  na koncert w Narodowym Forum Muzyki, kliknijcie: Muzyka filmowa. Na zdjęciu poniżej jest z Kazią z Popowic, a zdjęcie w NFM zrobił im "Bojurek". Na placu przed Forum zachwyciło ją podświetlone świątecznie serce. Przecież kocha Wrocław i wrocławian.

Narodowe Forum Muzyki tak zachęcało do wysłuchania koncertu:

"To będzie prawdziwa gratka dla wielu melomanów. W szczególności ucieszą się miłośnicy muzyki filmowej. Piękna i Bestia, Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, Uczeń czarnoksiężnika, Jak wytresować smoka, W ciemność. Star Trek, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Kevin sam w domu – to rozpoznawalne na całym świecie produkcje kinowe."

Po przeczytaniu tej zapowiedzi, Wirtualna Kultura poczuła się niepewnie. Czy koncert może być "gratką" dla melomanów, którzy tych filmów nie obejrzeli? Na szczęście się okazało, że tak. Wirtualna Kultura przez cały koncert usiłowała na podstawie muzyki zgadnąć, o co w filmach chodziło. Niestety. Jeśli pierwszy utwór był rzeczywiście z filmu "Piękna i Bestia", to wyobraźnia ją całkowicie zawiodła, bo muzyka kojarzyła się jej z jazdą figurową na lodzie.


Koncertów w NFM nie można nagrywać. Czy chcecie posłuchać utworów z innych filmów, których Wirtualna Kultura może słuchać godzinami:

Wirtualna Kultura jest bardzo ciekawa, jak wypadł piątkowy koncert w Imparcie, na który wybrał się Żółty Parasol. Może podzielicie się wrażeniami, jak grali najlepsi polscy saksofoniści? Lista koncertów, które będą w Imparcie w grudniu 2018 i w styczniu 2019, robi wrażenie. Zresztą cały Wrocław jest koncertowy. Na przykład, 7 stycznia 2019 artyści z krakowskiej Piwnicy pod baranami będą śpiewali kolędy i pastorałki w NFM.
Nie zapominajcie zaglądać na internetowe strony  Żółtego Parasola:

Uwaga. Program "Wycieczek dla każdego" na rok 2019 już wkrótce pojawi się tutaj, kliknijcie: Wycieczki dla każdego - home page.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz