piątek, 10 lipca 2020

Festiwal Góry Literatury

To już szósta edycja festiwalu organizowanego przez Olgę Tokarczuk. Góry Literatury zaczynają się już jutro, 11 lipca 2020, i potrwają do 18 lipca:
Wejściówki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Wymogi sanitarne w związku z pandemią powodują, że wydarzenia są biletowane, liczba miejsc ograniczona, a spotkania odbywać się będą głównie w plenerze.
Znowu Wirtualnej Kultury tam nie będzie. Rok temu bardzo żałowała i teraz też:

Festiwal odbywa się w Nowej Rudzie i innych urokliwych miejscach:
Oprócz  spotkań autorskich będą koncerty, projekcje filmów, wernisaże i warsztaty. Na festiwal przyjadą m.in. Jaga Hupało, Joanna Lamparska, Mikołaj Łoziński, Edwin Bendyk, Maciej Musiałowski, Jakub Kornhauser, Zygmunt Miłoszewski, Ilona Witkowska, Klementyna Suchanow i wielu innych twórców. Bardzo ciekawie przedstawia się lista prowadzących spotkania - prof. Monika Płatek, Grzegorz Gauden, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Karolina Korwin Piotrowska, Irek Grin, Michał Nogaś. 

Odbędą się koncerty Lecha Janerki, Marii Peszek, zespołu Osjan (założonego przez Marka Jackowskiego i Jacka Ostszewskiego, gra w nim też Wojciech Waglewski) oraz grupy wokalnej MyLudove.

Nowością jest #GodzinaWolnegoCzytania. Organizatorzy festiwalu zachęcają uczestników, by przysiedli w czasie #GodzinyWolnegoCzytania w dowolnym miejscu w Nowej Rudzie oraz okolicach, zanurzyli się w lekturze, a zdjęcia czytających publikowali w mediach społecznościowych z hasztagiem #GodzinaWolnegoCzytania.

Jeśli na festiwalu będziecie, to koniecznie napiszcie o wrażeniach. Wirtualna Kultura chętnie to na blogu opublikuje.

Uwaga. Już się ukazała książka "Nadzieja", praca zbiorowa czterdziestu polskich twórców. Jest to inicjatywa charytatywna:

Kliknijcie na miniatury zdjęć.Takie liście mamy we wrocławskich parkach.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Liście są piękne..
  Zielone (bo dość wilgoci) i do tego nasze wrocławskie. Dobre zdjęcia.
  Uspakajają i wnoszą miły powiew świeżości. Miłego dnia majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat ciekawy i jak myślę - bardzo "wzięty", a o to chodzi...
  Reklamy dla tej tematyki nigdy dość, tym bardziej że jest okazja do spotkań z Autorką, a przy tej okazji można rozwiać wszelkie kontrowersje narastające lawinowo na FB. Nie ma innej możliwości aby wyzwolić się z naszych narodowych fobii. Należy je starannie przepracować. Świetna propozycja. Skorzystajmy kto tylko może. Pozdrawiam serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, festiwal skończył się 18 lipca. Nagrania z festiwalu można znaleźć w internecie.

   Krystyna

   Usuń
  2. Właśnie napisałam co niżej,
   i jeszcze raz powiem to samo: szkoda że tylko tyle trwał...

   Usuń
 3. ... i jeszcze słowo: nie zwróciłam uwagi że Festiwal trwał tylko do 18 lipca. Szkoda, bo dla wielu to czas urlopowy i obecność tam stała się zwyczajnie niemożliwa w tym roku. Zatem do następnego...

  OdpowiedzUsuń