niedziela, 26 lipca 2020

Wakacyjne propozycje - spacery, joga, filmy i festiwal aktywności senioralnej

Wirtualna Kultura w późne sobotnie popołudnie wybrała się na spacer. Gdy wracała, zaskoczyła ją dziwna cisza. Gdzie podziali się wrocławianie i ich limuzyny? Okupują plaże nad Bałtykiem, Śnieżkę czy Bieszczady? A może słuchają najnowszego singla Edyty Górniak:
Kto to wie? Na szczęście Wrocław nie zapomina o tych, którzy w mieście zostali. Proponuje spacery w miejsca, o których urokach możecie nie wiedzieć. Letnie spacery tematyczne będą aż do końca września. Na pewno coś ciekawego dla siebie znajdziecie:
W każdą niedzielę lipca i sierpnia bezpłatna joga będzie w Parku Szczytnickim za Pawilonem Czterech Kopuł - początek godz. 9:50:

W Ninatece od czerwca co tydzień nowy bezpłatny film od Gutek Film bez reklam. Gutek Film i Ninateka wybrali 10 filmów, które mają nam pomóc przetrwać wakacje z koronawirusem w tle.

I e-Covidowy Festiwal Aktywności Senioralnej PandemikART 2020

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora, Przestrzeń Trzeciego Wieku i Klub Seniora "Powroty"  namawiają do udziału w dwóch edycjach zdalnego Festiwalu Aktywności Senioralnej PandemikART 2020. Współorganizatorami są: Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu oraz Szkoła Wyższa Rzemiosła Artystycznego i Zarządzania. 

Prace konkursowe będą przyjmowane w określonej przez organizatorów formie (papierowej, fotograficznej, filmowej, formy i kompozycje przestrzenne) w terminie 
 • do 10 września 2020 r. (I edycja Festiwalu, zaczęła się w kwietniu),
 • do 10 marca 2021 r. (II edycja Festiwalu) 
na adres Przestrzeni Trzeciego Wieku, pl.Solidarności 1/3/5, 53-661 Wrocław, pok. 318; e-mail: ptw@wcrs.wroclaw.pl; tel.stacjonarny: 71 739 194 102, kom. 888 999 372, gdzie znajduje się Biuro Organizacyjno- Informacyjne Festiwalu. Przesyłając zgłoszenie pocztą, należy na kopercie/paczce umieścić dopisek „Festiwal PandemikART – 2020”. Szczegóły są podane tutaj:
a regulamin tutaj, kliknijcie: Regulamin Festiwalu. Regulaminy są też dostępne w siedzibie WCS, pl. Dominikanski 6, pokój 28 lub w siedzibie PTW, pl. Solidarności 1/3/5, pokój 318.

Prace można wykonać w kilku obszarach:
 • I. Obszar Aktywności Artystycznej,
 •  II. Obszar Aktywności Sportowej,
 • III. Obszar Aktywności Kulinarnej,
 • IV. Obszar Aktywności pro-Zdrowotnej, 
 • V. Obszar Aktywności pro-Natura,
 • VI. Obszar Aktywności Manualnej,
 • VII. Obszar Aktywność pro-Rozwojowej.
Od nadmiaru obszarów można dostać zawrotu głowy. Trudno będzie się zdecydować. I Obszar zawiera następujące kategorie: 
 • fotografia (portret, pejzaże, architektura, scenki rodzajowe, fotografia rodzinna, nasze zwierzęta, inne); 
 • film (wszystkie współczesne gatunki sztuki filmowej); 
 • sztuki plastyczne (malarstwo, rzeźba, grafika, inne);
 • literatura (proza, poezja, scenariusz (film, sztuka teatralna, kabaret), opowiadanie, wspomnienia, inne;
 • taniec - układ choreograficzny (taneczny - solowy lub formacji tanecznej); 
 • muzyka (utwór muzyczny – własna kompozycja lub wykonanie utworu innego autorstwa); •
 • piosenka (własnej kompozycji lub wykonanie utworu innego autorstwa). Łącznie lub oddzielnie oceniane będą słowa i muzyka.
Wirtualna Kultura jest ciekawa, jaki obszar przyciągnie najwięcej uczestników - wszystkie są bardzo obszerne. Jest jednak jedno "ale". Dlaczego na początku nazwy festiwalu dodano " I e-Covidowy"? Czyżby organizatorzy zakładali, że COVID-19 będzie z nami na wieki?

Fragment regulaminu:

Każdą edycję festiwalu kończyć będzie Wielka Internetowa Aukcja Charytatywna prac, które zostały zakwalifikowane przez Komisję Weryfikacyjną, a uzyskane przychody przeznaczyć na jakiś szczytny cel określany każdorazowo przez Organizatorów przed ogłoszeniem kolejnej edycji festiwalu. W tym roku proponujemy, aby I Wielka Internetowa Aukcja Charytatywna objęła swoją opieką chore, bezpańskie zwierzęta domowe (głównie psy i koty).

Mottem aukcji jest „Dom bez zwierzęcia to tak jak ogród bez kwiatów


Dodatek. Wirtualna Kultura ogłasza swój prywatny konkurs. Zwycięzcami będą osoby, która wskażą obszar działalności seniorów, który nie jest wymieniony w regulaminie I e-Covidowego Festiwalu Aktywności Senioralnej PandemikART 2020.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Irena ze Szczepina27 lipca 2020 11:54

  Droga Wirtualna Kulturo! Dziękuję za ogrom wakacyjnych propozycji. Planuję skorzystać z najbezpieczniejszej formy spędzenia czasu (pandemia) - tj. bezpłatnych letnich spacerów z przewodnikiem po Wrocławiu.Proponowane miejsca spacerów bardzo ciekawe.Bloga prześlę z zaproszeniem do udziału w spacerach do Wszystkich seniorów i znajomych. Do zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, spacerujmy, spacerujmy i nie dajmy się koronawirusowi.

   Krystyna

   Usuń