poniedziałek, 6 lipca 2020

Mikrogranty kuszą seniorów


Czy znacie jakichś seniorów, którzy realizują lub realizowali wrocławski mini grant? Wirtualna Kultura zna! A czy wiecie, co to są mikrogranty? Ona wie. Może weźmiecie z niej przykład i poczytacie coś o mikrograntach, bo przecież Żółty Parasol propaguje hasła "Seniorze zmieniaj swoje miasto" i  "Weźcie miasto w swoje ręce" w związku z Dojrzałą Partycypacją:

"Ideą naszego projektu jest włączenie wrocławskich seniorek i seniorów w mechanizmy partycypacyjne dostępne dla mieszkańców miasta, w tym przede wszystkim w program Mikrograntów, ale także głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego czy udział w konsultacjach społecznych realizowanych pod hasłem “Wrocław rozmawia”. Z naszych obserwacji wynika, że we wszystkich tych programach udział osób w wieku 60+ jest stosunkowo niewielki, a przecież są coraz liczniejszą grupą społeczną i ich głos powinien być słyszalny, a potencjał wykorzystywany."

Wirtualna Kultura potwierdza, że seniorzy są za mało widoczni w "partycypacyjnym Wrocławiu". Czy pamiętacie te wpisy:

Mikrogranty dzielą się na trzy kategorie:
  • Mikrogranty,
  • Mikrogranty NGO,
  • Mikrogranty młodzieżowe.
Nas seniorów interesuje pierwsza kategoria, która jest dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Nabory na takie mikrogranty organizuje Strefa Kultury Wrocław;
Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 5 000 zł brutto. Drugi w tym roku nabór wniosków był w maju:
Z 89 zgłoszonych projektów dla pełnoletnich wrocławian  komisje wybrały 15 inicjatyw – po 4 z Fabrycznej, Krzyków oraz Śródmieścia i 3 z Psiego Pola. A gdzie są projekty seniorów z Ołbina i Popowic? Oto lista mikrograntów realizowanych w roku 2020 i niektóre z nich:

A teraz projekt, który realizowały koleżanki Wirtualnej Kultury, gdy była "Popowiczanką". Był finansowany przez Wrocławski Fundusz Małych Inicjatyw w roku 2017:

Wirtualna Kultura ma nadzieję, że zainteresowała Was mikrograntami. Jest przekonana, że zapiszecie się na spotkanie organizowane o nich w ramach "Dojrzałej Partycypacji":
  • środa 22 lipiec, godz. 10.00-11.30, “Jak wziąć miasto w swoje ręce?” - spotkanie na temat programu Mikrogranty. Prowadzenie: Anna Bieliz, Barbara Lisik - specjalistki ds. projektów z mieszkańcami. Spotkanie online,
  • kliknijcie: Lipiec z Dojrzałą Partycypacją.

Uwaga. Wirtualna Kultura zrobiła selfi na spacerze w parku. Czy poznaliście ją w tak dużych okularach?

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz