piątek, 29 maja 2020

Wybrane przypadkowo?


Stale ktoś kogoś zaprasza na spotkania na online. Trudno to wszystko ogarnąć. Ciekawe, jak Wy sobie radzicie. Czy Was też zaproszono na te wydarzenia:


A czy czytacie Wrocławski Niezbędnik Kulturalny:

A może czekacie na książkę "Nadzieja": 
Oto, co o tej charytatywnej inicjatywie napisano na "kultura.gazeta.pl":

"Cena? 50 złotych. Cel? Pomoc potrzebującym - mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, osobom najstarszym, których sytuacja w trakcie i po pandemii jest najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna."

"Postanowiliśmy wydać książkę "Nadzieja" - zaprosiliśmy do współpracy polskich pisarzy, reporterów i poetów. Zaproszenie przyjęli m.in. Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Mikołaj Grynberg, Ewa Lipska, Jacek Dehnel, Katarzyna Boni, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Dominika Słowik, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Jarosław Mikołajewski czy Waldemar Bawołek. Dostaliśmy czterdzieści tekstów (opowiadań, reportaży, wierszy oraz jeden komiks) – przeróżnych, znakomitych literacko, poruszających."

"Książka "Nadzieja" w wydaniu papierowym ukaże się 8 lipca, a w formie e-booka 23 czerwca. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym dla seniorów. Pomoc będzie kontynuowana również po zakończeniu pandemii. Wyboru placówek dokonają wspólnie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacja Agory - partnerzy i patroni akcji."


Tylko nie mówcie, że już przeczytaliście najnowszą książkę Mariusz Szczygła ze zdjęciami Filipa Springera. Wirtualna Kultura przeczytała tylko fragmenty:

Uwaga. To Andrzej zrobił zdjęcia wrocławskich mostów o zachodzie słońca.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Krysiu,jeszcze nie przeczytalam Szczygla - ale juz doczekac sie nie moge:)EKra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EKra, 1 czerwca będzie można znowu kupić "zdalnie".

   Krystyna

   Usuń
 2. Bardzo ciekawie ujęty blog.Szczególnie artykuły Szczygła zachęcają wprost by jeszcze raz zwiedzić te miejsca opisane przez jego w Pradze Baca

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała strona z ciekawymi artykułami :). Warto ją śledzić, warto zaglądać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne fotografie...
  Każde nieco inne i nadzwyczajne. Dziękuję za dostarczone emocje.
  Krystyno, przebogaty artykuł, zajrzeć we wszystkie odnośniki, pokontemplować tematy, można godzinami tonąć w tych cudach i cieszyć się nimi absolutnie do woli.
  Mnie się to zdarza i gdy zerknę na czas i jest już wiele godzin po północy - znikam. Dziś zaczynam na tyle wcześnie że do północy pewnie dam radę.
  Ogromna i wspaniała praca Krysiu. Gratuluję i dzięki wielkie.
  Pozdrawiam serdecznie Czytelników - Majka

  OdpowiedzUsuń