- 31 maja, godz. 11, spotkanie online prowadzi Olga Maria Szelc: Podróże z Kawiarnią Sąsiedzką (Klub Firlej),
- 3 czerwca, godz. 19, koncert online, kliknijcie: Koncert charytatywny online, Gramy dla seniorów,
- 3 czerwca, 19-20:30, transmisja na żywo, pionierki polskiej informatyki, kliknijcie: Cyfrowe dziewczyny, premiera.
A czy czytacie Wrocławski Niezbędnik Kulturalny:
- kliknijcie: Wrocławski Niezbędnik Kulturalny, maj-czerwiec 2020?
A może czekacie na książkę "Nadzieja":
Oto, co o tej charytatywnej inicjatywie napisano na "kultura.gazeta.pl":
"Cena? 50 złotych. Cel? Pomoc potrzebującym - mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, osobom najstarszym, których sytuacja w trakcie i po pandemii jest najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna."
"Cena? 50 złotych. Cel? Pomoc potrzebującym - mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, osobom najstarszym, których sytuacja w trakcie i po pandemii jest najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna."
"Postanowiliśmy wydać książkę "Nadzieja" - zaprosiliśmy do współpracy polskich pisarzy, reporterów i poetów. Zaproszenie przyjęli m.in. Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Mikołaj Grynberg, Ewa Lipska, Jacek Dehnel, Katarzyna Boni, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Dominika Słowik, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Jarosław Mikołajewski czy Waldemar Bawołek. Dostaliśmy czterdzieści tekstów (opowiadań, reportaży, wierszy oraz jeden komiks) – przeróżnych, znakomitych literacko, poruszających."
"Książka "Nadzieja" w wydaniu papierowym ukaże się 8 lipca, a w formie e-booka 23 czerwca. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym dla seniorów. Pomoc będzie kontynuowana również po zakończeniu pandemii. Wyboru placówek dokonają wspólnie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacja Agory - partnerzy i patroni akcji."
Tylko nie mówcie, że już przeczytaliście najnowszą książkę Mariusz Szczygła ze zdjęciami Filipa Springera. Wirtualna Kultura przeczytała tylko fragmenty:
- kliknijcie: Mariusz Szczygieł, Osobisty przewodnik po Pradze,
- kliknijcie: Mariusz Szczygieł, Osobisty przewodnik po Pradze, fragmenty promocyjne,
- kliknijcie: Kuba Krasny, Recenzja.
Uwaga. To Andrzej zrobił zdjęcia wrocławskich mostów o zachodzie słońca.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Krysiu,jeszcze nie przeczytalam Szczygla - ale juz doczekac sie nie moge:)EKra
OdpowiedzUsuńEKra, 1 czerwca będzie można znowu kupić "zdalnie".
UsuńKrystyna
Bardzo ciekawie ujęty blog.Szczególnie artykuły Szczygła zachęcają wprost by jeszcze raz zwiedzić te miejsca opisane przez jego w Pradze Baca
OdpowiedzUsuńWspaniała strona z ciekawymi artykułami :). Warto ją śledzić, warto zaglądać!
OdpowiedzUsuńPiękne fotografie...
OdpowiedzUsuńKażde nieco inne i nadzwyczajne. Dziękuję za dostarczone emocje.
Krystyno, przebogaty artykuł, zajrzeć we wszystkie odnośniki, pokontemplować tematy, można godzinami tonąć w tych cudach i cieszyć się nimi absolutnie do woli.
Mnie się to zdarza i gdy zerknę na czas i jest już wiele godzin po północy - znikam. Dziś zaczynam na tyle wcześnie że do północy pewnie dam radę.
Ogromna i wspaniała praca Krysiu. Gratuluję i dzięki wielkie.
Pozdrawiam serdecznie Czytelników - Majka