wtorek, 7 lipca 2020

Wnioski z ankiet OP ENHEIM - kultura w czasie izolacji

Niektórzy z Was wiedzą, że OP ENHEIM przeprowadził ankietę na temat udziału w wydarzeniach artystycznych w czasie izolacji związanej z pandemią COVID-19. Ankiety można było wypełniać przez miesiąc od połowy maja 2020. Wirtualna Kultura dostała przed chwilą od Agnieszki Smutek raport na ten temat:
Plik pdf ma 23 strony - jest co czytać. Kolorowe kółka z "procentami" bardzo czytelnie pokazują "kto i ile".

Kobiety znowu są górą. Ankiety wypełniło 137 osób - kobiety stanowiły 70,2 proc. Najliczniejszą grupę stanowiły osoby w wieku 31-40 lat. Gdzie są seniorzy - przecież OP ENHEIM lubią:


Większość uczestników ankiety napisała, że instytucje kultury spełniły ich oczekiwania. 82 proc. korzystało z wydarzeń online, ale to ich zdaniem nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z artystami itd. 47 proc. oglądało koncerty online, 41,6 proc. filmy na Ninatece, VOD. 
Bardzo wysoko oceniono Wirtualną Noc Muzeów. To Wirtualną Kulturę nie zaskoczyło. Ona też tak uważa:
Zdaniem jednej z osób wypełniających ankiety, sposób pokazania nocy muzeów jako "zajawek" powinien przetrwać w internecie na stałe - świetna zachęta, żeby do muzeum pójść. Więcej opinii znajdziecie w raporcie - warto to przejrzeć:

Wirtualna Kultura pisała ostatni raz o OP ENHEIM przed Wielkanocą:
W maju dowiedziała się, że OP ENHEIM znalazł się na liście projektów nominowanych przez Konsorcjum ILUCIDARE, Komisję Europejską i Europa Nostra do pierwszej edycji nagród ILUCIDARE w kategorii Dyplomacja oparta na dziedzictwie:
Gratulujemy i cieszymy się, że to jest sukces wrocławskiej instytucji kultury:

Wirtualna Kultura musi się ze wstydem przyznać, że nie jest pewna, czy ankietę wypełniła. Chyba tak. To wszystko z powodu nadmiaru wydarzeń kulturalnych online i jej udziału w projekcie "Eksperymentalnie. Działania dla seniorów" w Muzeum Współczesnym Wrocław, oczywiście online:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Oj, się działo i nadal się dzieje w kochanym Wrocławiu.
    Gdyby nie WK (Wirtualna Krystyna) kto wiedziałby o tym wszystkim? No kto?
    Nie udałoby się nam tego wszystkiego tak sprawnie wyszukać i tak ładnie oprawić jak to właśnie jest robione, i podane na tacy.
    Podziwiam Krysiu i pozdrawiam Majka

    OdpowiedzUsuń