czwartek, 4 lipca 2019

Góry Literatury w górach


Program Festiwalu Góry Literatury, 13-20 lipiec 2019, jest jeszcze gorący. Na Facebooku pojawił się na razie w postaci zdjęć. Żadnego pliku doc jeszcze nie ma! Wirtualna Kultura z trudem na zdjęciach przeczytała, gdzie Festiwal będzie się odbywał. Każdego dnia gdzie indziej. Raz tu, raz tam. Spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, sense filmowe, itd. Dla dorosłych i dla dzieci. Kultura zawładnie ziemię noworudzką i zahaczy o Wałbrzych.

Organizatorami są:
 • Stowarzyszenie Kulturalne Góry Babel,
 • Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda,
a gospodarzami Olga Tokarczuk i Karol Maliszewski, kliknijcie: Festiwal Góry Literatury - Wikipedia

Od pierwszej edycji w roku 2015 festiwal wspierają władze samorządowe Gminy Nowa Ruda i Miasta Nowa Ruda, a także lokalne firmy i instytucje. Obecnie głównymi partnerami są także Miasto Wałbrzych i Zamek Książ, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Dolnośląskie Centrum Filmowe DCF, Wrocławski Dom Literatury oraz Fundacja Kukatko. Festiwal nie ma żadnego wsparcia z budżetu państwa. Zbiórka pieniędzy na zorganizowanie tegorocznego festiwalu odbyła się w internecie:


Poniższa lista festiwalowych miejsc wymaga weryfikacji. Sami klikajcie: Góry Literatury - Facebook.
 • sobota, 13 lipiec, Schronisko Orzeł w Sokolcu,
 • niedziela, 14 lipiec, Zamek Książ,
 • poniedziałek, 15 lipiec, Nowa Ruda,
 • wtorek, 16 lipiec, Nowa Ruda,
 • środa,17 lipiec, pałac Sarny, Ścinawka Górna 
 • czwartek, 18 lipiec, Nowa Ruda i Ludwikowice Kłodzkie,
 • piątek, 19 lipiec, Nowa Ruda i Włodowice,
 • sobota, 20 lipca, wycieczka po Wzgórzach Włodowickich, Włodowice.

Beata Maciejewska będzie w Sokolcu 13 lipca. Marek Krajewski w Książu 14 lipca. Urszula Glensk i Anna Seniuk w Nowej Rudzie 15 lipca.  Grzegorz Gauden 16 lipca, itd.

Wirtualna Kultura bardzo żałuję, że w Nowej Rudzie nie mieszka od ponad pół wieku (jak to brzmi?). Gdy zdawała maturę festiwalu nie było. I co teraz może zrobić? Oglądać filmowe relacje z festiwalu na YouTube?

W zeszłym roku na MiedziankaFest 2018 Olga Tokarczuk namawiała Wirtualną Kulturę do przyjazdu na Góry Literatury: kliknijcie: MiedziankaFest2018 - dzień trzeci (wpis na blogu). Niestety nie jest to łatwe do zrealizowania. Na osłodę wspomnienia z Nowej Rudy:kliknijcie: Noworudzkie wspomnienia (wpis na blogu).

Uwaga. Na pierwszym zdjęciu jest schronisko na górze Anny w Nowej Rodzie. Na drugim słynny most kolejowy. Tak wyglądały w roku 2007. Pozostałe zdjęcia Nowej Rudy są z roku 2017.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Ja tez zaluje , ze nie moge byc na tym Festiwalu ale Paryz za daleko

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ladne miejsca, warto zobaczyc

  OdpowiedzUsuń