sobota, 29 maja 2021

Sukcesy Agnieszek, Ann, Baś, Bogn, Ewelin, Ilon, Małgoś, ...
Wirtualna Kultura ma szczęście do spotykania na swojej drodze niezwykłych, fascynujących kobiet, pełnych pasji, odnoszących sukcesy. One się nie nudzą i do tego umilają oraz uatrakcyjniają życie innym. 

Agnieszka Bresler, Kreatywna Wrocławia i stypendystka Prezydenta Wrocławia, jest rozchwytywana - każdy chce z nią przeprowadzić wywiad:

W kwartalniku Przekrój ukazała się rozmowa z Aleksandrą Hirszfeld "Świat wcale nie musi zniknąć" o dokumentalnym serialu telewizyjnym "Entuzjastki". Agnieszka Bresler jest jedną ze stu "entuzjastek", które siadły przed kamerą i opowiedziały o sobie i wartościach, jakimi się kierują w życiu:
Stuodcinkowa seria „Entuzjastki”, która powstała w wyniku współpracy  Aleksandry Hirszfeld i Magdy Sobolewskiej z Canal+, jest dostępna na platformie Canal+.

O Agnieszce Bresler Wirtualna Kultura może pisać i pisać wiecznie, nigdy tego nie jest za wiele, tak jak zasłużonych sukcesów Agnieszki:

Małgosia Tomaszewska, arcymistrz rękodzieła artystycznego, razem z równie utalentowaną koleżanką Basią Sikora wystawiają swoje papierowe cudeńka w Klubie DSAP, pl. Św. Macieja 5A. W czwartek, 27 maja, było otwarcie wystawy "Moja przygoda z papierem". Relacja z otwarcia (bardzo dużo zdjęć) jest na Facebooku Klubu:

Poprzednio wielkanocne prace Małgosi były prezentowane w Klubie w marcu 2021:

Bogna Bartosz, Ewelina Seklecka i Ilona Zakowicz odniosły kolejny sukces. Wirtualna Kultura mierzy ich sukcesy liczbą  projektów realizowanych dla seniorów. Sama brała w nich udział jako seniorka. Tym razem Bogna, Ewelina i Ilona będą realizować wspólnie z Fundacją Umbrella projekt CUD:
C, czyli ciało, to warsztaty z Eweliną, U, czyli umysł, z Bogną, D, czyli dusza, z Iloną.

Fundacja Umbrella tak pisze o projekcie (warsztatach online):

"Pandemia nie tyle odkryła nowe problemy wśród seniorów, co „podkreśliła te, które do tej pory i tak istniały, czyli samotność, wykluczenie cyfrowe i problemy zdrowotne.” Samotność i brak kontaktu z innymi jest – szczególnie dla osób starszych – ogromnie trudnym i destrukcyjnym doświadczeniem. W związku z powyższym proponujemy holistyczne warsztaty rozwojowe, prowadzone w bezpiecznej formule online, wspierające odporność, regenerację i rozluźnienie (CIAŁO), aktywność umysłową i „psychiczne bhp” (UMYSŁ) oraz wewnętrzną motywację i autorefleksję (DUCH). Warsztaty poprzedzone zostaną konsultacjami i pomocą w nauce obsługi jednej z prostych aplikacji umożliwiającej spotkania online i przeprowadzenie oraz udział w warsztatach."

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, startuje w czerwcu 2021. Więcej o Cudzie można przeczytać na Facebooku:
Projekt skierowany jest do osób w wieku 60 + zamieszkałych na terenie powiatów: wrocławskiego, oleśnickiego oraz oławskiego. Są to trzy cykle po 6  dwugodzinnych warsztatów. Informacji nt. trybu, harmonogramu zajęć oraz zapisów udzielają opiekunki grup:

• powiat wrocławski: Ilona Zakowicz, Fundacja Opieka i Troska, tel. 71 794 78 91,
• powiat oleśnicki: Teresa Markiewicz, OUTW Oleśnica, tel. 535 255 741,
• powiat oławski: Monika Szczeciak, OUTW Oława, tel. 605 472 065.

Rekrutacja odbywa się drogą telefoniczną. Ponieważ limit osób w danej grupie jest ograniczony, o zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach w danym bloku decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Na zakończenie coś o Odra Centrum, które jest kobietą:
Wreszcie będzie można wypić kawę na dachu Odra Centrum zacumowanego obok Mostu Grunwaldzkiego. Wirtualna Kultura przeczytała o tym na Facebooku:
Już się cieszy, że spotka tam Anię Surówkę, człowieka "wody". Poznała ją dwa lata temu.

Przypomnienie. Prezes Fundacji Umbrella, Grzegorz Tymoszyk, jest laureatem statuetki "Przyjaciel Seniorów":
Jak widzicie, Wirtualna Kultura na swojej drodze spotyka też fantastycznych mężczyzn o różnych pasjach i obliczach.

Uwaga. Na pierwszym zdjęciu Agnieszka Bresler uczy czytać Wirtualną Kulturę. Na drugim Ania Surówka zaprasza na kawę, a na trzecim Ewelina Seklecka kusi tortami wegańskimi. I jeszcze jedna wiadomość. Aktualna waga Wirtualnej Kultury jest mniejsza niż na zdjęciu z Eweliną - to skutek pandemii i zamkniętych kawiarni. Kliknijcie na zdjęcia.

Dodatek. Harmonogram CUDu:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz