sobota, 12 grudnia 2020

Olga Szelc stypendystka prezydenta Wrocławia

Wirtualna Kultura nie ma zdjęcia Olgi, chociaż widziała ją "oko w oko" na inauguracji Centrum Aktywności Lokalnej na Prądzyńskiego przed pandemią w marcu 2020. Nie pamięta, jak to się stało, że są znajomymi na Facebooku. Przypuszcza, że powodem było jakieś wydarzenie związane z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi. Może ich drugi kongres? Olga jest zawsze z dużym aparatem fotograficznym i wszystko dokumentuje. To jest jedna z jej "twarzy". Druga to książki i Firlej, trzecia kwiaty na balkonie, czwarta autorskie zestawy śniadaniowe w czasach pandemii, piąta niesamowite zdjęcia plenerowe, ... Która jej twarz jest Wam najbliższa? Wirtualna Kultura podziwia wszystkie!

Do długiej listy "twarzy" Olgi Wirtualna Kultura ostatnio dopisała "stypendystka prezydenta Wrocławia 2021":

Dla tych, którzy z braku czasu nie kliknęli na link o laureatach, fragment tekstu:

"Olga Szelc. Dziennikarka, redaktorka, recenzentka m.in. literatury islandzkiej wydawanej po polsku, autorka wywiadów, tekstów autorskich i opowiadań, współautorka antologii pokonkursowej „Nadodrzańskie opowieści grozy”- opowiadanie „Spadek”. Współpracuje z Głosem Mordoru – magazynem korporacji warszawskich i wrocławskich, z Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej. Radna osiedla Stare Miasto we Wrocławiu oraz członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

Tytuł przedsięwzięcia stypendialnego: Kobiety w teatrze Kalambur. Herstoria.

Książka składać się będzie z wywiadów przeprowadzonych z aktorkami, scenografkami, reżyserkami, autorkami tekstów, czyli z kobietami, które współtworzyły legendarny teatr studencki Kalambur. Rozmówczyniami Olgi Szelc będą: Halina Litwiniec, Mira Aleksiun, Urszula Kozioł, Jolanta Chełmicka, Wanda Ziembicka-Has, Krystyna Paraszkiewicz-Pater, Ewa Dałkowska, Krystyna Krotoska, Elżbieta Lisowska-Kopeć, Krystyna Kutz, Krystyna Stoga. Będzie to historia teatru Kalmbur opowiedziana głosami kobiet. Publikacji towarzyszyć będą zdjęcia i materiały graficzne pochodzące z archiwum teatru."

BOMBA! Herstoria, Kalambur i kobiety, w tym Mira Aleksiun. Wirtualna Kultura o "herstory" wie od roku 2018,

O istnieniu  teatru Kalambur dowiedziała się jeszcze na studiach, ale nigdy w nim nie była. Po wpisaniu w internetowej wyszukiwarce hasła "Kalambur" bardzo mało linków się pojawiło. Była rozczarowana.
Książka Olgi wypełni lukę. SUPER!

Dla tych, którzy jeszcze nie spotkali się z Olgą "w oko w oko" bardzo dobra wiadomość: ona zagości na ekranach Waszych urządzeń mobilnych w środę, 16 grudnia 2020, godz. 19:
Kliknijcie na zdjęcia - to resztki jesieni, niestety ona odchodzi.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz