wtorek, 31 sierpnia 2021

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Kilka dni temu Wirtualna Kultura dostała od Beaty link do nieznanej jej imprezy: 17. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Zaskoczyła ją liczba 17. Pomyślała, że skoro nic nie wiedziała o szesnastu poprzednich edycjach festiwalu, to brak wiedzy o siedemnastej nic w jej życiu nie zmieni. Jednak los - a konkretnie nadmiar zimnych lodów, które ostatnio jadała - sprawił, że ma nadmiar wolnego, bo musi siedzieć w domu i kurować się. Dlatego postanowiła część rezerw czasowych przeznaczyć na zapoznanie się z informacjami o festiwalu:

No i się narobiło. Zrozumienie informacji o festiwalu i o jego programie okazało się nie lada wyzwaniem, bo Wirtualna Kultura nie znała lokalizacji kilku miejsc i różnych nazw z nim związanych. Na przykład, 
  • Gdzie jest dokładnie na KDM budząca się z letargu kawiarnia Nalanda i kilkanaście metrów od niej Galeria Sic! Być może jest to pl. Kościuszki 9 i 12.
  • Co oznacza skrót Puro - to w Puro Hotelu przy ul. Włodkowica 6 będą jakieś warsztaty, na które są zapisy przez portal Evenea. 
  • Kim są patroni medialni: Alfabet Wojtusika, Wyliczanka, Wroclife (tylko ostatnia nazwa była jej znana)?
  • Podobne problemy miała ze zrozumieniem informacji o niektórych  partnerach festiwalu: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Etxepare Euskal Institutua, Austriackie Forum Kultury, Tajne Komplety, TIFF Festival, Kwiaty Kawy Nalanda, BWA Wrocław
  • itd
Odetchnęła z ulgą dopiero, gdy przeczytała, że 17. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania jest zadaniem publicznym, współfinansowanym ze środków Gminy Wrocław - wiedziała, co to znaczy. To jest wydarzenie, w którym trzeba brać udział, a w najgorszym razie trzeba przynajmniej wiedzieć, co będzie się działo 3, 4 i 5 września (na niektóre wydarzenia są zapisy, wstęp wolny).


Zatem jeszcze raz kliknijcie w program: 17. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. oraz w jego "podprogramy" (wieczór z kinem narodowym, warsztaty dla dorosłych, ...)
O festiwalu jest też zwięzła informacja na platformie Wrocławia:
Transmisje będą dostępne na profilu Facebookowym MF Opowiadania

Uwaga. Zdjęcia rybek (ryb) w wodzie przysłała Zosia. Ryby nie mają podobno głosu, więc nie przeczytają Wam opowiadań. Na festiwalu będą to robić inni. Kliknijcie na zdjęcia. Jak to możliwe, że w tak mały "zbiorniku" żyją tak duże ryby???

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz