niedziela, 5 stycznia 2025

Czym Natalia Hatalska zaimponowała Wirtualnej Kulturze?

W roku 2021 Wirtualna Kultura przypadkowo trafiła w Wysokich Obcasach na rozmowę z Natalią Hatalską o jej metodzie uwolnienia się od wszystkich możliwości smartfonu:

Była to w pewnym sensie walka z uzależnieniem od Internetu, którego Hatalska, czterdziestolatka plus, nie była świadoma. 

Wirtualna Kultura, "osiemdziesięciolatka plus", miała i ma dokładnie taki sam problem. Kiedy w roku 2016 starą Nokię zamieniła na Iphone'a, spędza z nim cały dzień, mimo że powiadomienia ma zablokowane. Laptop włącza tylko, gdy pisze coś na blogu. 

Zgadnijcie, dlaczego Laptop przegrał ze smartfonem u Wirtualnej Kultury?

Pomysł Hatalskiej był prosty. Trzeba "wypasionego" smartfona zastąpić czymś prostszym, z mniejszymi możliwościami, a do niektórych działań stosować tylko komputer. W tym kontekście pojawił się "dumbphone", nieznany Wirtualnej Kulturze: 

Okazało się, że aplikacja Dumb Phone przekształca iPhone'a w proste narzędzie, któremu bliżej do starej Nokii.

Pokolenie Z, wchodzące na rynek pracy i wychowane na Internecie, też zaczyna się bronić przed przebodźcowaniem: 

Wirtualna Kultura doszła do wniosku (ma obawy?), że to seniorzy będą uzależnieni od Internetu bardziej niż inne, młodsze, generacje.  

Natalia Hatalska to bardzo ciekawa, ważna osoba sukcesu:  

To można przeczytać na internetowych stronach Hatalskiej:

"Skończyłam trzy fakultety – poczynając od filologii polskiej, przez logopedię, a skończywszy na marketingu i studiach doktoranckich z ekonomii. 

Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship miałam również ogromną przyjemność studiować w London Business School w Wielkiej Brytanii.

(...)

W 2013 roku zostałam nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami, a także nominowana przez magazyn Brief jako Człowiek Roku Mediów. 

W styczniu 2017 magazyn Wysokie Obcasy uznał mnie za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, a we wrześniu 2017 magazyn Glamour przyznał mi tytuł Kobiety Roku. 

W listopadzie 2017 Financial Times umieścił mnie na liście New Europe 100 – „central and eastern Europe’s brightest and best citizens who are changing the region’s societies, politics or business environments and displaying fresh approaches to prevailing problems”. 

W 2018 roku dostałam tytuł Digital Shaper 2018 w kategorii wizjoner – przyznawany osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. 

W 2019 roku zostałam wyróżniona w rankingu „Kogo słucha polski biznes?” jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu".

To robi ogromne wrażenie. Posłuchajcie też rozmowy z Hatalską:


Wirtualna Kultura przypomniała sobie o niej, gdy na portalu ir2.info trafiła na ten artykuł:

Warto to wszystko przeczytać i posłuchać. Wirtualna Kultura od dawna uważa, że to właśnie pokolenie 40+ zmieni świat na lepszy.

Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia zimy w Jakuszycach, przysłane przez Majkę ze Szczepina.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Dziękuję Krystyno, że tak ładnie prezentujesz zimę z naszych polskich Jakuszyc....

    Natomiast...
    Prezentacje nowych technologii Seniorom są nie tylko potrzebne, ale są koniecznością. Nasza aktywność fizyczna bywa ograniczona wiekowo, ale proszę pamiętać że wielu z nas umysłowo jest nie tylko w dobrej formie ale więcej możemy niż inne osoby w okresie ,,produkcyjnym"....
    Proszę uwierzyć że tak jest . Dziękuję Krysiu że nas prowadzisz i poznajemy ciekawe i nowe technologiczne zakręty...

    Pozdrawiam Czytelników i raz jeszcze sukcesów w Nowym Roku życzę Majka

    OdpowiedzUsuń