środa, 17 stycznia 2018

60+ Virtual Culture w Warszawie


Ania Jurkowska i Marcin Rosiński, bardzo dobrze znani seniorom z Żółtego Parasola, byli na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie 12 stycznia 2018 na Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Erasmus+, kliknijcie tutaj: Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2018 - ERASMUS +. Szesnaście sesji tematycznych, spotkania z ekspertami, możliwość konsultacji indywidualnych, punkty informacyjne programów wspierających, targi dobrych praktyk oraz wręczenie nagród selfie+ 2017. To wszystko i jeszcze więcej naprawdę wydarzyło się 12 stycznia 2018, kliknijcie tutaj: Program oraz tutaj: Zdjęcia. A czy zauważyliście te zdjęcia (kliknijcie): Ania i Marcin - stoisko oraz Zdjęcie Marcina?

Ania i Marcin prezentowali w Warszawie osiągnięcia projektu 60+ Virtual Culture, realizowanego przez Żółty Parasol w ramach programu Erasmus +. Odebrali nagrodę w Konkursie Selfie+, kliknijcie tutaj: Selfie+ oraz tutaj: Cel konkursu. Celem było przedstawienie za pomocą jednego zdjęcia głównego tematu działań projektowych i ich efektów. Tak projekt 60+ Virtual Culture został na konkursie zaprezentowany, kliknijcie tutaj: Seniorzy w wirtualnej rzeczywistości kulturalnej. Ta prezentacja zajęła pierwsze miejsce ex equo w kategorii "Twój projekt w jednym ujęciu", kliknijcie tutaj: Lista laureatów 2017.

Marcin przysłał mi bardzo pomysłowe zdjęcie (kliknijcie na zdjęcie powyżej, żeby lepiej Anię i Marcina zobaczyć). Kompozycja zdjęcia to strzał w 10-tkę! Przyznałabym pierwsze miejsce w konkursie na jedno ujęcie z Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego 2018, gdyby taki konkurs był. 

Co się na Stadionie Narodowym działo! Ilu uczestników (beneficjentów) spotkało się! Podobno było super. Jak było rok temu, możecie sami zobaczyć na filmie, kliknijcie: Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus 2017Jeśli chcecie coś więcej jeszcze zobaczyć, to kliknijcie tutaj: Żółty Parasol na Facebooku oraz tutaj: FRSE na Facebooku. Przeczytajcie też tutaj (kliknijcie): Dzień Informacyjny - rejestracja.

FRSE to Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. To ona to wszystko zorganizowała, kliknijcie tutaj: FRSE. Fundacja zarządza kilkunastoma ogromnymi programami edukacyjnymi europejskimi, kliknijcie tutaj: FRSE - działalność.

Jak dobrze, że my seniorzy z tych programów też możemy skorzystać. Zajrzyjcie na platformę EPALE, kliknijcie tutaj: EPALE. Pisałam kiedyś o niej na blogu Popowiczan, kliknijcie tutaj: Europejscy seniorzy uczą się. EPALE to The Electronic Platform for Adult Learning in Europe. 

Na zakończenie przeczytajcie, co Asia o wirtualnych seniorach z Żółtego Parasola napisała kiedyś na platformie EPALE, kliknijcie: Po co seniorom wirtualna kultura?.   
Popowiczanka

1 komentarz: