piątek, 12 stycznia 2018

O czym marzy dziewczyna?

Gdy zobaczyłam zdjęcie, które jest poniżej, to od razu miałam ochotę zanucić "O czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna", kliknijcie tutaj: Odrobinę szczęścia w miłości - YouTube, no bo o czym mogła marzyć Basia w Jaworze - uczestniczka warsztatów "Virtual Culture 60+"? Przecież w niedzielny wieczór, 10 grudnia 2017, nie mogła marzyć o komputerach. Kliknijcie na zdjęcie, żeby lepiej Basię zobaczyć.

Skąd Basia w Jaworze się wzięła i co tam robiła? Niektórzy z Was zapewne pamiętają, że kiedyś w budynku Capitolu była operetka. Teraz rolę operetki we Wrocławiu przejął teatr "Scena Kamienica" przy ulicy Lelewela, kliknijcie tutaj: Scena Kamienica oraz tutaj: Reaktywacja operetki we Wrocławiu

Scena Kamienica organizuje cyklicznie wycieczki do ciekawych miejscowości na Dolnym Śląsku, które kończą się koncertami. W sierpniu 2017 taka wycieczka była do Szczawna, kliknijcie: Wakacyjna muzyka, a 10 grudnia 2017 właśnie do Jawora, kliknijcie tutaj: Turystyka kulturalna - Jawor. Na tej ostatniej wycieczce była Basia i to ona zrobiła zdjęcia, które są ozdobą tego wpisu. 

Uczestnicy wycieczek kulturalnych, organizowanych przez teatr Scena Kamienica najpierw zwiedzają  z przewodnikami wybrane miasto, a potem biorą udział w koncercie. W Jaworze zwiedzono m.in. Kościół Pokoju, Zamek Piastowski, Rynek i Muzeum Regionalne. Na zakończenie wycieczki uczestnicy wysłuchali koncertu "Wieczór hiszpański z Carmen". 

Jawor ma czym się chwalić:
Basia napisała mi, że Zamek Piastów w Jaworze jest mocno zrujnowany. Po II wojnie był tam krótko szpital, a potem więzienie i na koniec ośrodek wychowawczy dla trudnej młodzieży. Od około 10 lat niszczeje i popada w ruinę. Szkoda!

Oto zdjęcia Ratusza, Kościoła Pokoju, Muzeum Regionalnego, sali teatru w Ośrodku Kultury i Zamku Piastowskiego:Basia wróciła z wycieczki zachwycona Jaworem, dwiema młodymi przewodniczkami i atmosferą koncertu. Pomysł teatru "Scena Kamienica" bardzo jej spodobał się. Jest to świetna oferta dla seniorów. Zresztą nie jedyna. Przy Scenie Kamienica działa chór seniora. 
Popowiczanka

6 komentarzy:

 1. Krysiu jesteś najlepsza, dziękuję Ci za taki piękny komentarz. Bardzo się cieszę bo rzeczywiście się rozmarzyłam. Buziaki Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, cieszę się, że mnie intuicja nie zawiodła i trafnie oceniła Twój nastrój na zdjęciu zrobionym przed koncertem w Jaworze.

   Popowiczanka (Krystyna)

   Usuń
 2. Dziewczynki :) dołączam do Was od przyszłego tygodnia, jak wykończę ;)) zaziębienie. W tej chwili śledzę uważnie KAMIENICĘ. Na węgierskie (niestety!!) nie mogę pójść gdyż okrutnie kaszlę, a nie ma nic gorszego niż kaszlący zdechlak na koncercie :)). Ale inne jak najbardziej... Nieustanna Fanka Krysi i Basi - czyli Wisienka :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wisienko, koniecznie daj mi znać, kiedy wybierzesz się do Kamienicy. Ja o niej tylko stale piszę, ale w niej jeszcze nie byłam. To prawda!

   Popowiczanka

   Usuń
 3. Ja też chcę iść do Kamienicy ale w towarzystwie uroczej
  Popowiczanki,może to być spektakl wyjazdowy.Meloman
  Bardzo dobry wpis tego blogu gratulacje!!!! B...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry blog.ja też chcę iść do Kamienicy,może być spektakl wyjazdowy ale z uroczą popowiczanką!!! ,meloman
  B...

  OdpowiedzUsuń