środa, 10 stycznia 2018

Radość wirtualnych seniorów

Postanowiłam przekonać Was, że warsztaty "wirtualnej kultury 60+" to niewyczerpane źródło radości. Uczestnicy tych warsztatów spotkali się dzisiaj po świątecznej (zbyt długiej?) przerwie. Zobaczcie na zdjęciach, jak oni się cieszyli, że znowu na warsztatach są. Wyraźnie się stęsknili za komputerami i sobą. Tej radości  nie zepsuł brak krówek!!! Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.

Jak myślicie, co mogło być powodem tej radości?  

 • Czy informacje Andrzeja, jak uaktualniać Windows 10 i "łatać dziury", o których była mowa w komunikacie Microsoftu z 3 stycznia 2018?
 • A może informacje Wiesi, które programy antywirusowe nie są w "konflikcie" z instalowaniem "łatek na dziury" i jej zachwyt, że te problemy rozwiązują bardzo młodzi informatycy?
 • Wreszcie ostatnim powód, który przychodzi mi do głowy: atrakcje Jawora, o których opowiadała Basia (o tym napiszę następnym razem). 

Zbyszek, Kazia, Krysia, Zenek, Basia, ... zgodnie ze wskazówkami Andrzeja zainstalowali w swoich komputerach aktualną wersję 1709 Windows 10. Za pomocą trójwymiarowych map Google obejrzeli Norwegię i Holandię - mieli do tego powody, a Zenek opowiadał o urokach pewnego pałacu. W ten sposób rozpoczął się kolejny miesiąc warsztatów. 


Muszę przyznać, że uczestnicy warsztatów nie zmartwili się informacją Microsoftu, że łatki luk związanych z procesorami Intela spowalniają pracę komputerów, kliknijcie tutaj: Łatki. Tutaj możecie poczytać, o co chodzi z tymi lukami w procesorach Intela, kliknijcie: Procesory Intela.


W jednym z tygodników przeczytałam, że o poważnych lukach w architekturze procesorów firm Intel, AMD i ARM poinformowali badacze z Googla. Produkty dwóch pierwszych firm się znajdują w ogromnej większości komputerów i laptopów. Procesory ARM są w około 90 procentach telefonów. Zatem problem dotyczy prawie wszystkich urządzeń z procesorami.

Microsoft zaczął łatać luki (kliknijcie) Meltdown oraz Spectre. Niestety wgranie poprawek wiąże się ze spadkiem wydajności komputera. Podobno to będzie tym bardziej dotkliwe, im starszy komputer zostanie zaktualizowany, kliknijcie tutaj: Wydajność. Na szczęście te informacje nie zakłóciły radości wirtualnych seniorów, którzy zgodnie stwierdzili, że będą się domagać zorganizowania dla nich nowych warsztatów komputerowych, gdy "Wirtualna Kultura 60+" skończy się.  

Postscriptum. Krystyny, czyli mnie, na zdjęciach powyżej nie ma (to ja te zdjęcia zrobiłam). Dlatego dołączam zdjęcia, które mi zrobiła Antonina z Gądowa. Tak wygląda park między Popowicami i Kozanowem zimową porą (8 stycznia 2018, godz. 15:30).


Popowiczanka

2 komentarze:

 1. Krysiu jesteś świetna, temat bardzo na czasie i naprawdę prawdziwy. Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, cieszę się, że trafiam w Wasze zainteresowania.

   Krystyna (Popowiczanka)

   Usuń