środa, 31 stycznia 2018

W oczekiwaniu na zagranicznych gości

Seniorów z Paryża, Pragi i Reggio dzieli od seniorów z Żółtego Parasola wiele kilometrów, a łączy wspólny międzynarodowy projekt 60+ Virtual Culture, realizowany w ramach programu Erasmus+ "Partnerstwo Strategiczne w Edukacji Dorosłych". Już niedługo wybrani uczestnicy tego projektu - seniorzy z Reggio, Pragi i Paryża - przyjadą do Wrocławia, aby spotkać się z Żółtym Parasolem. 

Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, ale też okazja do pokazania gościom naszego ukochanego Wrocławia. Wiesia i Andrzej, nasi cyfrowi trenerzy, byli na treningu w Reggio, kliknijcie tutaj: Viva Bella Italia e Reggio di Calabria, więc włoskich seniorów już znają. Obok możecie obejrzeć blogi partnerów z Czech, Francji i Włoch. 

Z powodu wizyty gości zagranicznych postanowiłam sprawdzić, czy Czechy, Francja i Włochy są obecne we Wrocławiu. Oto efekty moich internetowych poszukiwań:
  • koncert paryżanki Camille w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej, 18 marca 2018, Capitol, kliknijcie tutaj: Koncert Camille,
  • Natalia Raclavska - Czeszka mieszkająca we Wrocławiu,  kliknijcie tutaj: Natalia Raclavska oraz tutaj: Kvet Evropy,
  • włoski krasnal we Wrocławiu, kliknijcie tutaj: Włoski krasnal.

Posłuchajcie Camilli i przy okazji obejrzyjcie paryską Sekwanę, kliknijcie: Camille, Paryż. Camille nagrała też fragmenty muzyki do filmu animowanego "Mały Książe", kliknijcie: Camille, Le Tour de France en Diligence.

Natalia Raclavska jest nie tylko tłumaczem, ale także przewodnikiem. Stworzyła trasę po Wrocławiu szlakiem niezwykłych kafli, jakie można zobaczyć w kamienicach. Chętnie  bym tę trasę zobaczyła.

Włosi mieszkający we Wrocławiu zrealizowali swoje marzenie. Włoski krasnal pojawił się w roku 2013 obok restauracji Capri przy ulicy Więziennej. Autorem projektu krasnala jest Laca de la Vega, mieszkający w Genui.

Popowice mają swojego krasnala, zobaczcie zdjęcie na początku wpisu i kliknijcie tutaj: Krasnal Popowicjusz w samym środku Wrocławia. A czy Ołbin ma swojego krasnala? Popowice mają też parasol, ale niestety nie jest on żółty, kliknijcie tutaj: Popowicki parasol.

Każdy z nas ma swoje ulubione trasy turystyczne we Wrocławiu. Sprawdźcie, czy są one na tej liście, kliknijcie: Visit Wroclaw - trasy. Co z tych atrakcji Wrocławia wybiorą goście Żółtego Parasola? Już wkrótce przekonacie się. Zanim to się stanie, to może skorzystacie z jakichś propozycji, które są adresowane do wrocławskich seniorów:
Popowiczanka
fanka Żółtego Parasola
uczestniczka warsztatów 60+ Virtual Culture

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz