środa, 21 lutego 2018

Wieczór w operze, a noc u humanistów


Niektórzy z Was zapewne wiedzą, że "kultura języka polskiego" jest dla mnie bardzo ważna. Ostatnio zainteresowało mnie hasło "Polska zobacz więcej". W pierwszej chwili pomyślałam, że w haśle jest błąd i powinno być "Polsko zobacz więcej". Sądziłam, że autorzy hasła zachęcają Polskę, czyli nas, do obejrzenia czegoś. Nie miałam racji, bo całe hasło brzmiało: "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". To było hasło adresowane do turystów, sugerujące im, że mogą w Polsce zobaczyć więcej i to za pół ceny.

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest to akcja zorganizowana na skalę całego kraju przez Polską Organizację Turystyczną, a Opera Wrocławska bierze w niej udział, kliknijcie: Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny. W ramach tej akcji będzie można kupić bilety za pół ceny na spektakle Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa oraz Trubadur Giuseppe Verdiego. Oba spektakle będą w naszej Operze w czasie weekendu 9-11 marca 2018. Bilety można zarezerwować telefonicznie (71 370 88 80) od 21 lutego oraz kupić w kasach od tego samego dnia. Bilety nie są dostępne w sprzedaży online.

Fakt, że nasza Opera przystąpiła do "Polska zobacz więcej", podnosi atrakcyjność naszego Wrocławia, przecież Wrocław wygrał konkurs European best destinations 2018, kliknijcie tutaj: Głosujmy na Wrocław. Wygraliśmy z innym miastami w Europie takimi jak: Bilbao, Colmar, Hvar, Ryga, Mediolan, Ateny, Budapeszt, Lizbona, Bohinj, Praga, Kotor, Paryż, Wiedeń i Amsterdam. 

Rok temu wybrałam się na IV Noc Humanistów z dwiema seniorkami ze Szczepina i Nadodrza,

Był to szalony wypad trzech seniorek do humanistów na ulicę Dawida. W tym roku noc z humanistami będzie 17 marca (sobota) w Instytucie Historii przy ulicy Szewskiej 49:

Tematem jest: Wolność-Kultura-Tożsamość. Wiąże się to ze stuleciem naszej niepodległości. Wykłady będą od godziny 18 do 23! Czy zachęciłam Was, żeby jeden weekend spędzić w Operze, a drugi u humanistów?  Może w tym roku dołączą seniorzy z innych osiedli? 

Zapewne dziwicie się, dlaczego we wpisie są zdjęcia zimy. To się wzięło z mojej tęsknoty za śniegiem. Zdjęcia dostałam z Krynicy (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć). Tak było 19 lutego 2018 na Słotwinach, kliknijcie tutaj: Słotwiny - stacja narciarska oraz tutaj: Kamera online.
Krystyna (Popowiczanka, Wirtualna kultura)

2 komentarze:

 1. Szanowna Kulturo Wirtualna,
  miałaś rację, pisząc, że zastanowiło Cię sformułowanie hasła zachęcającego do oglądania we Wrocławiu oper. Jest, niestety, nieudane: niejasne, z błędem gramatycznym.
  Ale zachęta, by korzystać z różnych sposobów nabywania biletów, jak najbardziej słuszna :-).
  Łączę serdeczności.
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 2. Olu, cieszę się, że dobrze odczytałaś moje intencje.

  Krystyna (Wirtualna Kultura)

  OdpowiedzUsuń