sobota, 10 marca 2018

Trening pamięci EXTRAPodobno dieta bogata w złożone węglowodany wzmacnia pamięć. Zatem trzeba jeść płatki, ryby i zielone warzywa, żeby sprostać zadaniom, które przygotowuje Ania dla uczestniczek treningu pamięci. "Wirtualna Kultura" nie wierzy, że będzie kiedyś mogła zapamiętać kolejność 30 kart niebieskich i czerwonych tak, jak dziewczynka na tym filmie (kliknijcie): 30 kart - YouTube, przecież nie jest w stanie jeść sałatę tonami.

Uczestniczki treningu pamięci swoje obowiązki traktują bardzo poważnie. Kliknijcie na zdjęcia, żeby dobrze zobaczyć, jak ciężko "pracują":Zapamiętywanie kolejności przedmiotów nie jest łatwym zadaniem. Wszystkie uczestniczki treningu pamięci zamykały po kolei oczy, a potem zgadywały, jak kolejność przedmiotów została przez sąsiadkę zmieniona. Na szczęście przedmiotów było tylko 7. Co by było, gdyby było ich aż 11? Ania na razie nas oszczędza. Ćwiczenie z 11 przedmiotami dopiero przed nami.

W oczekiwaniu na kolejny trening pamięci "Wirtualna Kultura" musi odrobić zadanie domowe i ułożyć jak najwięcej słów z liter, które są w słowie "kulturoznawstwo". Czy wiecie, ile wyrazów można ułożyć ze słowa "telekomunikacja" w ciągu kilku minut? Basia ułożyła ich aż 23, a "Wirtualna Kultura" tylko 15. Chyba zacznie rozwiązywać krzyżówki, żeby Basię w tym układaniu dogonić.

"Wirtualna kultura" po czterech miesiącach warsztatów komputerowych z Wiesią, Andrzejem i Marcinem, w ramach projektu Erasmus +, kliknijcie tutaj: Merci, grazie, dekujeme, dziękujemy, stale czegoś w internecie szuka. Oto, co ostatnio znalazła, kliknijcie: Szybka nauka - blog, a w nim wpis o czterech strategiach nauki przedmiotów ścisłych, kliknijcie: Cztery strategie nauki przedmiotów ścisłych. Oto one:

  • pamięć krótkotrwała,
  • inkubacja,
  • ćwiczenia fizyczne,
  • czytanie fotograficzne.

Mogłoby się wydawać, że "Wirtualnej Kulturze" taka wiedza już nie przyda się. Nic bardziej mylnego. Przecież na warsztatach z treningu pamięci ona uczy się. Gdyby trening pamięci zaliczyć do nauk ścisłych, to bieganie wokół stołów byłoby na zajęciach z Anią wskazane - przecież na zajęciach z WF-u biegało się. Zobaczymy, czy na następnych zajęciach Ania zgodzi się, żeby uczestniczki treningu pamięci w czasie przerwy biegały.

Postscriptum. Ze słowa "kulturoznawstwo" Grażynka ułożyła ponad 130 słów. Brawo!


Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz