sobota, 14 grudnia 2019

Kisić czy nie kisić?

Za wieloma oddolnymi inicjatywami wrocławian kryją się mikrogranty. Na internetowych stronach Strefy Kultury Wrocław jest oddzielna zakładka, z której możecie dowiedzieć się, jakie mikrogranty są (były) realizowane na Waszym Osiedlu:
Maksymalna kwota finansowego wsparcia projektu to 5000 zł. Program powstał w 2014 roku z okazji przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Od tamtej pory zrealizowano ponad 200 projektów:

Wirtualna Kultura brała udział w różnych projektach, ale nie ma czasu sprawdzać, które były finansowane przez Strefę Kultury. Na szczęście wie, że "kiszenie" na Rydygiera było finansowane przez mikrogranty. To Basia ze Swojszyc (sędzina ze słuchowiska "Bohaterowie Ołbina w akcji") 
uczyła się kiszenia na warsztatach finansowanych przez Strefę Kultury. W głowie się nie mieści, co można kisić (nawet cytryny!): 

czosnek, rzodkiewka, kapusta biała, marchewka, papryka, jabłko, kapusta czerwona, buraki, cytryny, kalafior, fasolka, seler naciowy, brukselka.


Kliknijcie na zdjęcia:

             


"Aktywne seniorki z Nadodrza” kiszeniem przeróżnych owoców i warzyw zajmują się od wielu lat (jeszcze zanim stało się to tak modne). Bardzo chętnie podzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami warsztatów:
Była to świetna okazja do rozmów i wymiany przepisów. Warsztaty trwały od listopada do połowy grudnia. Odbywały się na terenie HART Hostelu przy ulicy Ludwika Rydygiera 25 a. Wirtualna Kultura z koleżankami jadła kiedyś  na podwórku obok hostelu przepyszny rogalik. Do tej pory mile to wspomina:
Basia była zachwycona atmosferą na warsztatach. Widocznie podwórko na Rydygiera ma tajemną moc.

Uwaga. Znajomi Basi znajdą na jej koncie na Facebooku zdjęcie przepisu na kiszenie buraków.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. kisić - kapusta z marchewka i burakami nie tylko pięknie wygląda ale o smakuje. A ile zdrowia w tym

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, następne warsztaty z kiszenia będą po nowym roku bliżej wiosny. Zagladajcie na Facebooka *Kieszenie z Seniorkami * tam będą terminy spotkań. Kiszonki są bardzo zdrowe i pomagają w odchudzaniu. Pozdrawiam świątecznie i życzę Wesołych Świąt Basia

    OdpowiedzUsuń