piątek, 6 grudnia 2019

Wrocław ceni wolontariuszy


Wolontariusze z Żółtego Parasola mają powody do zadowolenia. 5 grudnia 2019 na spotkaniu w Nowych Horyzontach z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, chwalił wolontariuszy i podkreślał ich rolę w działaniach na rzecz miasta. Miło było to usłyszeć.

Wirtualnej Kulturze nie udało się odszukać w Nowych Horyzontach całej ekipy parasolowej. Odnalazła tylko Sylwię i Krysię z mężem (kliknijcie na drugie zdjęcie powyżej). Gosia była zajęta rozdawaniem wejściówek.

Organizatorami wydarzenia byli Miejskie Centrum Wolontariatu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,

Wirtualna Kultura w Nowych Horyzontach wczoraj była - kawę piła, kanapeczki i ciasteczka jadła, zdjęcie z Bohdanem Aniszczykiem sobie zrobiła. Z Bohdanem łączy ją umiłowanie wolontariatu i matematyki. Bohdana nie trzeba przedstawiać - wszyscy go we Wrocławiu znają:

Dorota Feliks, Dyrektor WCRS, podała warunki i terminy tegorocznych konkursów dla wolontariuszy:
Konkurs "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu" jest dla wolontariuszy zaangażowanych w organizacjach pozarządowych, instytucjach, firmach oraz grupach nieformalnych. Wolontariuszy można nominować w trzech kategoriach: indywidualnej, grupowej oraz rodzinnej. Konkurs "Ośmiu wspaniałych" jest dla uczniów działającym w szkolnych kołach wolontariatu. Mogą być zgłaszani indywidualnie bądź grupowo. Uroczysta Gala  będzie w marcu 2020. Tak było na Galii w tym roku:

Po poczęstunku i sesji zdjęciowej Wirtualna Kultura wygodnie w fotelu zasiadła i obejrzała film "Na noże". Sala kinowa była pełna - tylu wolontariuszy mamy we Wrocławiu. 

Tak się złożyło, że ostatnio Wirtualna Kultura trafia w kinach na kryminały - każdy jest jakby innego gatunku:
Dajcie jej znać, jaki kryminał (triller, horrror, itp) powinna jeszcze zobaczyć.


Dodatek.


Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz