niedziela, 1 grudnia 2019

Mikołajkowe prezentacje organizacji społecznych


Dzisiejsza niedziela nie była handlowa. Mimo to w galerii na placu Grunwaldzkim było gwarno za sprawą wrocławskich organizacji społecznych. Fundacja Umbrella, która kieruje Centrum Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65, zorganizowała mikołajkową prezentację organizacji pozarządowych:Imprezę prowadził Grzegorz Tymoszyk, prezes Fundacji Umbrella, osoba numer jeden w "Sektorze 3". To on mówił o działalności Centrum Sektor 3 i prezentował organizacje biorące udział w wydarzeniu. 

Wirtualna Kultura z podziwem patrzyła na zaangażowanie młodych w działalność społeczną. Na pierwszym zdjęciu powyżej są dwie bardzo sympatyczne dziewczyny z "Fundacji w związku z rakiem",
Wirtualna Kultura dostała od nich naklejkę (kliknijcie na drugie zdjęcie). Mile tym zaskoczona zapomniała zapytać o ich imiona i nazwiska. Wie tylko, Fundacja będzie miała stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rynku w dniach 10-17 grudnia. Będzie można kupić rękodzieła wykonane przez uczniów. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na chore dzieci. Bardzo szczytny cel, warty poparcia!

Wirtualna Kultura spotkała  Sylwię z Żółtego Parasola i Małgosię z Popowic. Od Sylwii dowiedziała się o Fundacji Pręgowane i skrzydlate, kliknijcie: Pręgowane i skrzydlate (blog)


Małgosia Tomaszewska prezentowała swoje rękodzieło i uczyła innych. Z tej możliwości skorzystała dwójka młodych z Fundacji Ukraina (kliknijcie: Fundacja Ukraina - Facebook):


Oto jakie piękne gwiazdeczki zrobili pod kierunkiem Małgosi (kliknijcie na zdjęcia):


Na stoisku Małgosi można było podziwiać cudeńka. Wirtualna Kultura zwróciła uwagę na korale z koralików robione na szydełku. Aby coś takiego "wyszydełkować", trzeba mieć w palcach każdy mikroskopijny koraliczek aż trzy razy! Kliknijcie na zdjęcia.


Seniorek "od rękodzieła" było więcej. Niedawno grupa "Babek twórczo zakręconych" razem z Małgosią odwiedziła Sąsiedzki Klub Książki w Żółtym Parasolu.

Byli też członkowie grupy "Jak nie my to kto?", reprezentujący Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia  Rozsianego. Wirtualna Kultura poznała ich  w Domu Europy w związku z akcją "Tym razem głosuję":

Wrocław jest silny siłą wolontariuszy. W czwartek, 5 grudnia, godz. 17:15, w kinie Nowe Horyzonty będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy:
Czy się wybieracie?
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz