wtorek, 3 grudnia 2019

Premiera słuchowiska "Bohaterowie Ołbina w akcji" już za nami
Tylko w superlatywach można pisać o ekipie, która wymyśliła i zrealizowała słuchowisko "Bohaterowie Ołbina w akcji":
 • Agnieszka Bresler (reżyseria), kliknijcie: Agnieszka Bresler - Facebook,
 • Iwona Konecka (scenariusz), kliknijcie: Iwona Konecka - Facebook,
 • Łukasz Migniewicz (teksty i wywiady),
 • Mateusz Stuczyński (nagrania),
 • Karol Skrzypiec (montaż),
 • Kuba Gronowski (producent),
 • młodzież  z SP 107 we Wrocławiu i dorośli mieszkańcy Ołbina. 
Projekt był sfinansowany ze środków programu (kliknijcie) Patriotyzm Jutra.

Premierowe "odsłuchanie" słuchowiska odbyło się 23 listopada 2019 w auli Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej:
Była to okazja, żeby na scenie zobaczyć twórców i wykonawców słuchowiska. Wirtualna Kultura pojawiła się w nim jako woźna sądowa. W kuluarach po premierze uścisnęła dłoń Łukaszowi Migniewiczowi (znała go z "Godziny dla Ołbina"):
W trakcie prac nad słuchowiskiem zaprzyjaźniła się z jego Mamą Iwoną, która też w słuchowisku wystąpiła. Po premierze poznała Dziadka Kuby Gronowskiego. Dziadek jest z wnuka bardzo dumny. Kuba miał na głowie całe słuchowisko - był głównodowodzącym w czasie pracy nad słuchowiskiem i prowadził premierę.Niestety na premierze nie było Iwony Koneckiej. Asia Warecka wręczyła Agnieszce Bresler piękny bukiet, charakterystyczny dla Ołbina. Agnieszka wreszcie mogła odetchnąć - wszystko udało się fantastycznie. Potwierdziły to brawa i uśmiechy międzypokoleniowej widowni. Mieszkańcy Ołbina nie zawiedli i przyszli tłumnie. Niewątpliwie takie wydarzenia integrują Ołbin.

Przedstawiciel Wydziału Architektury był bardzo zadowolony i wyraził nadzieję, że studenci wezmą przykład i też coś przygotują w pięknej auli Wydziału. Przed premierą Wirtualna Kultura z Basią Kielą (była sędziną w słuchowisku) zwiedziły budynek (kliknijcie na zdjęcia)..


Wirtualnej Kulturze nie udało się wytropić, co Poziomka, czyli Asia Wysoczańska, miała wspólnego ze słuchowiskiem. Jej pojawienie się na scenie wzbudziło powszechny aplauz.

Więcej zdjęć z premiery jest na Facebooku:

Na internetowych stronach Stowarzyszenia Żółty Parasol znajdziecie nagranie słuchowiska (52 minuty), wywiady oraz broszurę (link do słuchowiska jest bezpośrednio przed wywiadami):

Możecie też jeszcze raz przeczytać wpisy o pracy nad słuchowiskiem:
i to, co Wirtualna Kultura napisała o Agnieszce Bresler na końcu tego wpisu:

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Byłam,widziałam i bardzo mi się podobało.Tym przedstawicielem Wydziały Architektury był prof.
  Ernest Niemczyk,który całe życie przepracował w tym budynku.

  OdpowiedzUsuń