poniedziałek, 11 maja 2020

Co seniorzy oglądają na Facebooku?


Przydałyby się jakieś badania socjologiczne, aby trafnie odpowiedzieć na pytanie, gdzie teraz seniorzy są. Wirtualnej Kulturze wydaje się, że są na WhatsAppie. Podobnie myśli chyba też Żółty Parasol, bo regularnie wysyła propozycje do seniorów na WhatsAppa. Na szczęście słusznie nie zapomina też o Facebooku, który dominuje w przestrzeni wirtualnej.

Na Facebooku jest wiele ciekawych inicjatyw, propozycji, spotkań online, transmisji na żywo, zdjęć, życzeń, wspomnień, cytatów, grup tematycznych, apeli o pomoc, itd. Ale czy seniorki z tego korzystają? Mają przecież balkony, a na nich kwiatki wymagające pielęgnacji. Mają też ulubione seriale, a dla wnuków pieką ciasta.

Wirtualna Kultura bez nadmiernych oczekiwań podaje poniższe linki. Kogo to zainteresuje? A może już byliście pod tymi adresami ? Poszukajcie transmisji na  żywo (online) - takich wydarzeń jest tam sporo!
Wyjątkowy koncert z domu Aleksandry Kurzak, prowadzony przez Mariusza Szczygła 10 maja 2020:

Artyści i amatorzy bardzo chętnie nagrywają w domach utwory muzyczne. Oto przykłady:

Warto zajrzeć do wrocławskich instytucji. One nie próżnują i dużo "zdalnie" proponują na Facebooku:

Uwaga. Ola okazała się fantastyczną ogrodniczką. Jak ona kocha swoje kwiatki na balkonie! Kliknijcie na zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Jak zwykle wpis bogaty i ciekawy. Bravo Wirtualna Kultura ciezko pracuje dla seniorow!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszyłem się że nie mam Fasebooka ale wszedł do mnie przez Whats Appa.Za dużo się tam dzieje.Patrz.
  WK.Doba ma tylko24h Nawet senior nie nadąża.LECH

  OdpowiedzUsuń
 3. Lechu, jeśli będziesz potrzebował argumentów, dlaczego nie jesteś na FB, to chętnie Ci je podpowiem. Zarejestrowałam się na Facebooku dopiero po roku prowadzenia "Wirtualnej Kultury 60+" - było to konieczne.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Irena ze Szczepina11 maja 2020 19:25

  Tak, to najprawdziwsza PRAWDA!!!!!!!!!!!! Wirtualna Kultura kocha Wrocław i Wrocławian, ciężko pracuje i prowadzi bardzo ciekawy i bogaty blog dla nas Wszystkich. Ciekawych propozycji jest tak dużo, a doba ma tylko 24h. No, ale dla chcącego nie ma nic trudnego - same przyjemności i tego się trzymajmy!!!!!!!!!!!!!!! Klikajmy, oglądajmy, słuchajmy i cieszmy się chwilą.

  OdpowiedzUsuń