poniedziałek, 4 maja 2020

Akcja "Danie dla Seniora"

Wirtualna Kultura dostała poniższy mail i informacje prasowe od Beaty Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przy Placu Dominikańskim z prośbą o rozpowszechnianie akcji "Danie dla Seniora". Jest to pomoc dla seniorów i wrocławskiej gastronomii.

"Szanowni Państwo,

1 maja ruszyła akcja "Danie dla Seniora", której pomysłodawcami są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i dwie restauracje - "Przystań" oraz "Pod Papugami". W czasie pandemii chcemy wspierać osoby najbardziej potrzebujące - seniorów, ale także pomóc wrocławskiej gastronomii i zachęcić klientów do zamawiania dań na wynos.

Restauracje, biorące udział w akcji, zobowiązały się do przekazywania pewnej kwoty z każdego zamówienia, by z zebranych funduszy przygotować obiad dla seniora. Klienci mają również możliwość "zawieszenia obiadu", czyli opłacenia z góry obiadu dla seniora. Dostawą obiadów zajmą się restauracje
. (...)"


W informacjach prasowych Wirtualna Kultura przeczytała m.in., że (kliknijcie: Danie dla seniora - WCRS):

"Wrocławianie w akcji „Danie dla Seniora” mogą wziąć udział na dwa sposoby. 
  • W pierwszym wystarczy po prostu zamówić sobie posiłek. Część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na obiad dla seniora. W sumie pięć zamówień złoży się na jeden obiad dla seniora. 
  • Drugim sposobem jest zamówienie posiłku specjalnie z myślą o seniorze w potrzebie. To tzw. zawieszony obiad. Idea zawieszania – najczęściej kawy – od paru lat jest obecna we Wrocławiu, z góry płacimy za kogoś kogo nie stać na posiłek czy kawę. Koszt zawieszonego obiadu (25 zł), zostanie doliczony do naszego rachunku.
(...) Danie dla Seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych. Nie będzie go w karcie, natomiast kucharze zadbają o to, by były to dania smaczne i zdrowe, a porcja dopasowana do potrzeb seniorów.

(...) Wrocławskie restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby dołączyć do akcji „Danie dla Seniora” prosimy o kontakt pod adresem: 

daniedlaseniora@wcrs.wroclaw.pl.

Objęci pomocą zostaną najstarsi mieszkańcy Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii.

Akcja „Danie dla Seniora” działa w ramach kampanii WCRS „Świeć przykładem”, której celem jest promocja i upowszechnianie pozytywnych zachowań społecznych w czasie pandemii. Symbolem kampanii jest postać Pana Neona, którego wrocławianie kojarzą z budynku naprzeciwko Dworca Głównego."


O akcji "Danie dla seniora"  można też przeczytać na Facebooku WCRS:

Przypomnienie. Tablica ogłoszeń Wrocławskiego Centrum Seniora, 
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Irena ze Szczepina7 maja 2020 19:53

    Wspaniały pomysł, by objąć pomocą najstarszych mieszkańców Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna zwłaszcza teraz w czasach pandemii.Jednocześnie możemy teraz pomóc wrocławskiej gastronomii. Brawo! Brawo! Brawo!

    OdpowiedzUsuń